شگفتی

فارسی ساید

%ب ظ، %30 %770 %1396 ساعت %17:%فروردين

11 حقیقت در مورد خدمه پرواز که کسی از آن‌ها خبری ندارد!

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

هر شغلی حقایق مخصوص به خود را دارد که اکثر افرادی که خارج از آن حرفه هستند از آن‌ها بی‌خبرند. خدمه پرواز نیز دارای حقایق شگفت‌انگیزی هستند که تا جای ممکن به عنوان راز نگه داشته می‌شود.

ما در فارسی ساید 11 حقیقت جالب در این حرفه را برای شما بازگو می‌کنیم.


۱- تمامی مشکلات کوچک مربوط به هواپیما به سرعت برطرف نمی‌شوند.

هر هواپیما قبل از پرواز به دقت توسط خدمات فنی چک و بررسی می‌شوند. لیست مواردی که باید چک شوند بسیار طولانیست. اما مواردی نیز هستند که امنیت پرواز را به خطر نمی‌اندازند. اگر نقصی در این موارد در هواپیما وجود داشته باشد به خاطر جلوگیری از تاخیرهای طولانی، در فرصتی دیگر برطرف خواهند شد.

 

۲- چرا بر روی درب خروج اضطراری هواپیما دستگیره وجود دارد؟ 

در زمان اضطراری که ممکن است مسافران دچار حمله‌های عصبی شوند احتمال هر حرکتی از سوی آن‌ها  پیش‌بینی شده‌است. ممکن است مسافری به قصد جلوگیری از آسیب‌دیدن در داخل هواپیما به سمت درب خروجی اضطراری رفته و درب را باز کند. این دستگیره به مهماندارن کمک می‌کند که بتوانند تعادل خود را حفظ کنند و از خطر افتادن در امان بمانند.

 

۳- خلبان و کمک خلبان غذاهای متفاوتی می‌خورند. 

بسته‌های غذایی که برای خلبان و کمک خلبان ارائه می‌شوند متفاوت هستند. این بدان دلیل است که اگر هرکدام از آن‌ها (خلبان یا کمک خلبان) دچار مسمومیت غذایی شود، نفر دیگر بتواند در وضعیت مناسب باشد و پرواز به خطر نیافتد.

 

۴- تمامی مشکلات کوچک مربوط به هواپیما به سرعت برطرف نمی‌شوند.

 

 زدن قفل به زیپ چمدان نه تنها وسیله‌ی خوبی برای جلوگیری از بازشدن چمدان شما نیست بلکه در صورتی که لازم باشد تا چمدان شما باز شود ممکن است سبب خراب شدن زیپ چمدانتان نیز بشود. در مواقع اضطراری ماموران بازرسی با یک مداد به راحتی این قفل‌ها را باز می‌کنند. 

 

۵- چرا سیگار کشیدن در هواپیما ممنوع است؟

یکی از دلایل واضح و بدیهی برای جلوگیری از سیگارکشیدن در هواپیما، جلوگیری از ایجاد آتش در هواپیماست. اما این مطلب کمی مشکوک است. چندین سال‌ قبل از ممنوع شدن سیگار، امکان سیگارکشیدن در هواپیما بود و خبری هم از آتش نبود!
دلیل اصلی ممنوع بودن سیگار در هواپیما دلیلی اقتصادی‌ست: دود سیگار سبب می‌شود فیلترهای تصفیه هوا در هواپیماها زودتر فرسوده شوند و سریعتر از حالت عادی نیاز به تعویض داشته باشند.

 

۶- چرا از مسافران درخواست می‌شود که تلفن همراه خود را خاموش کنند؟

استفاده از تلفن همراه مشکلی جدی برای هواپیما بوجود نمی‌آورد. اما امواج این گوشی‌ها ممکن است سبب شود رادیوی هواپیما دچار اختلال شود و خلبان پیغام‌های مهم و حیاتی از برج مراقبت را دریافت نکند. با این حال در مواردی خدمه‌ی پرواز نیز قانون منع استفاده از تلفن همراه را نادیده می‌گیرند.

 

۷- خدمه‌ی پرواز و خانواده‌شان برای خرید بلیط هواپیما تخفیف‌های بسیار خوبی دریافت می‌کنند


اکثر شرکت‌های هواپیمایی برای خدمه پرواز و خانواده‌هاشان بلیط کم قیمت و یا حتی مجانی فراهم می‌کنند. در واقع مبلغی که توسط آن‌ها پرداخت می‌شود فقط برای مالیات و خدمات است و پرواز برای آن‌ها مجانی حساب می‌شود.

 

۸- درب دستشویی هواپیما به راحتی از بیرون قابل بازشدن است. 

پشت درب دستشویی‌های هواپیما کلید پنهانی هست برای بازکردن درب دستشویی از بیرون. این کلید برای ایجاد مزاحمت برای مسافران نیست، بلکه به این دلیل است که در مواردی اضطراری که مسافری درون دستشویی قادر به خروج از دستشویی نیست اجباری به شکستن درب دستشویی نباشد.

 

۹- دسته‌های صندلی سمت راهرو و سمت پنجره هواپیما بالا می‌روند!

بسیاری از مسافران از اینکه دسته صندلی‌های سمت راهرو و پنجره امکان بالارفتن ندارند به مهماندارن شکایت می‌کنند. مهماندارن نیز اغلب اعلام می‌کنند که این دسته‌ها در جای خود ثابت هستند. اما اینطور نیست! دکمه‌‌ای مخفی در انتهای زیر دسته‌ها وجود دارد که با فشار دادن آن، دسته‌صندلی بلند می‌شود.

 

۱۰- بهترین زمان برای خرید بلیط چه زمانی‌ست؟

در تمام دنیا بلیط‌هایی که زودتر از تاریخ پرواز خریداری شوند ارزان‌تر هستند. اما این قانون کاملا واقعی نیست! خوب است بدانید که در اکثر نقاط دنیا روزهای سه شنبه، چهارشنبه و شنبه بلیط را با قیمت ارزانتری به فروش می‌رسانند.

 

۱۱- مودب بودن برای شما مزایای زیادی به همراه خواهد داشت!

اغلب مهماندارن بر این مسئله تاکید دارند که برای مسافرانی که مودب هستند احترام بیشتری قائلند و کارهای بیشتری انجام می‌دهند. مسافرانی که کمترین ادب و احترام را برای مهماندارن قائل هستند از حداقل سرویسی که حقشان است برخوردار خواهند شد.

خواندن 2139 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %01 %622 %1396 ساعت %13:%ارديبهشت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi