شگفتی

فارسی ساید

%ق ظ، %21 %534 %1396 ساعت %11:%شهریور

۹ قانون زجرآور که خانواده‌ی سلطنتی انگلیسی باید آن را رعایت کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(14 رای‌ها)

زندگی ملکه الیزابت و خانواده‌اش آن‌قدرها هم راحت نیست زیرا باید قوانین بسیار زیاد و پیچیده، محدودیت‌ها و وظایف مختلفی را رعایت کنند.

فارسی‌ساید ۹ تا از این قوانین را که هرکدام از اعضای خانواده سلطنتی باید آن‌ها را رعایت کنند، به شما معرفی می‌کند.


قانون ۱: پرنس‌های جوان باید همیشه شلوارک بپوشند.  

اخیراً کاربران اینترنت در تعجب‌اند که چرا پرنس "جورج" در تمام فصل‌ها شلوارک می‌پوشد. دلیلش ساده است: قانونی در جامعه‌ی اروپایی وجود دارد که می‌گوید فقط مردهای بزرگسال باید شلوار بپوشند و پسربچه‌ها حداقل تا ۸ سالگی باید لباس‌هایی که کم‌تر رسمی هستند به تن داشته باشند.


قانون ۲: آن‌ها نباید رای بدهند.  

هیچ قانونی برضد رای دادن آن‌ها وجود ندارد. یعنی آن‌ها ازنظر قانونی می‌توانند رای دهند اما خودشان ترجیح می‌دهند این کار را نکنند. زیرا در این صورت کسی نمی‌تواند آن‌ها را متهم به طرفداری از کاندید خاصی کند. اگر ملکه قرار بود برای انتخابات تعیین نخست‌وزیر رای دهد، "ترسا مِی"(سمت چپ تصویر) قطعا در لیست کاندیدها حضور داشت.


قانون ۳: آن‌ها به‌جز در زمان عزاداری، نمی‌توانند مشکی بپوشند. 

لباس مشکی که ما هرروز می‌پوشیم، در خانواده‌ی سلطنتی، فقط مخصوص مراسم عزاداری است. به‌همین دلیل است که ما همسر پرنس "ویلیام" را هیچ‌وقت در لباس مشکی نمی‌بینیم. اما مادر او، پرنسس "دیانا"، جرات کرد که این قانون را زیر پا بگذارد.

درسال 1994 یعنی زمانی که با پرنس "چارلز" ازدواج کرده‌ب ود، او در یک لباس بسیار زیبای مشکی، در یک مهمانی تابستانی سالیانه در گالری "سرپنتین" لندن ظاهر شد. بعدها به این حرکت او "لباس انتقام" گفته شد. زیرا آن دقیقاً زمانی بود که پرنس چارلز به خیانت طولانی‌مدت خود با "کامیلیا پارکر بولز" اعتراف کرده‌ بود.


قانون ۴: آن‌ها نباید صدف بخورند.  

در کتاب قانون گفته شده که ملکه و خانواده‌اش برای حفظ سلامتی خود نباید صدف بخورند. زیرا حلزون‌ها و صدف دریایی می‌توانند سمومی به خود جذب کنند که برای بدن خطرناک است. این قانون معمولاً توسط اعضای خاندان سلطنتی شکسته نمی‌شود اما پرنس "چارلز" آن را زیر پا گذاشت. او مخصوصاً برای خوردن این غذای ممنوع، به فستیوال "ویستیبل" صدف دریایی در "کنت" رفت. تعداد دیگری از غذاها هم هستند که معمولا به آن‌ها پیشنهاد نمی‌شود. خوشبختانه بستنی جزو این لیست سیاه نیست!!


قانون ۵: دو وارث نباید باهم سفر کنند.  

این مورد کاملا طبیعی است. چرا که طی سفر هر اتفاقی ممکن است بیوفتد: هواپیما سقوط کند، کشتی غرق شود یا قطار تصادف کند. به‌همین دلیل برای جلوگیری از دست دادن هردو وارث، آن‌ها هرگز با هم سفر نمی‌کنند. احتمالا به‌همین دلیل "چارلز" و "ویلیام" هم دو نفری به سفر نمی‌روند.


قانون ۶: آن‌ها نمی‌توانند امضا کنند.  

خانواده‌ی سلطنتی با طرفدارانشان بسیار صمیمی برخورد می‌کنند و دوست دارند طی برنامه‌ها و مراسم مختلف با آن‌ها صحبت کنند. اما شما به هیچ وجه نمی‌توانید از آن‌ها امضا بگیرید. آن‌ها عقیده دارند این‌که هرچیزی به‌جز مدارک رسمی را امضا کنند، خطرناک است. پرنس چارلز بار دیگر قانون را زیر پا گذاشت و درسال 2010 امضایی الکی به یکی از قربانیان سیل "کورن‌وال" داد.


قانون ۷: آن‌ها نمی‌توانند مذهبی به‌جز مذهب کلیسای انگلیس را داشته باشند. 

همه می‌دانند که در بریتانیا، پادشاه بالاتر از کلیسای انگلستان است. بنابراین غیر منطقی است که پادشاه بخواهد مذهبی غیر از مذهب کلیسا را داشته باشد. سال‌ها قبل، اعضای خانواده‌ی سلطنتی نمی‌توانستند با کسی که مذهبی متفاوت با آن‌ها را دارد ازدواج کنند. اما از سال 2011 این قانون عوض شد.


قانون ۸: آن‌ها نمی‌توانند لباس خزدار بپوشند. 

طبق قوانین، لباس خاندان سلطنتی نباید بیش ازحد تجملاتی و لوکس باشد. پروتکلی به ملکه و خانواده‌ی او پیشنهاد می‌کند جز در مراسم خیلی خاص، در مجامع عمومی و بین مردم لباس‌های خزدار نپوشند. یکی از این مناسبت‌های خاص، سفر ملکه به روسیه درسال 1993 بود(تصویر سمت چپ). این قانون قفط برای کت‌های خزدار است و شامل کلاه‌های خزدار نمی‌شود.


قانون ۹: خانواده سلطنتی کریسمس را باید کنار هم باشند.  

خانواده‌ی سلطنتی هرسال کریسمس را در خانه "سندرینگهام" در "نورفولک" دورهم جمع می‌شوند. آن‌ها ترجیح می‌دهند که عکس‌های خانوادگی خود در تعطیلات را به اشتراک نگذارند. اما موزه‌ی "مادام توسادز" تصور کرد که یک عکس کریسمس دسته جمعی چطور می‌تواند باشد و این لباس‌های مخصوص را برای آن‌ها آماده کرد. سگ‌های داخل عکس واقعی‌اند و ملکه به دوست داشتن این نژاد سگ‌ها معروف است.

خواندن 9564 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %21 %545 %1396 ساعت %12:%شهریور

3 نظرها

  • پیوند نظر آنا %ب ظ، %22 %618 %1397 ساعت %13:%دی ارسال شده توسط آنا

    زجر آور هم نبود زیاد

  • پیوند نظر حامد %ق ظ، %16 %450 %1397 ساعت %09:%ارديبهشت ارسال شده توسط حامد

    Thanks so much for your help

  • پیوند نظر میترا %ب ظ، %27 %732 %1396 ساعت %16:%آبان ارسال شده توسط میترا

    جل الخالق!

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi