شگفتی

فارسی ساید

%ب ظ، %25 %646 %1396 ساعت %14:%ارديبهشت

چرا زمان پرواز می‌کند؟

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که هرچه سنتان بالاتر می‌رود زمان برایتان سریعتر می‌گذرد؟ ما در فارسی ساید به این مسئله دقت کرده‌ایم و دلایل قانع‌کننده‌ای برای این مطلب پیدا کرده‌ایم. 

چرا زمان پرواز می‌کند؟

"تایم لاین" زندگی به راحتی مسئله‌ی پرواز زمان را برای ما حل می‌کنند.
مقایسه‌ی زمان در سنین مختلف نشان می‌دهد که زمان هیچ‌گاه مسئله‌ای مطلق نبوده و نخواهد بود. ما در سنین مختلف درک متفاوتی از زمان داریم.


ساختار اولیه‌ی تایم لاین توسط "ماکسیمیلیان کینر" استرالیایی طراحی شد. او سنین مختلف زندگی را به درصد‌های مختلفی تقسیم می‌کند. براساس این تقسیم‌بندی، وقتی شما یکسال دارید، یکسال تمام عمر شماست، یعنی صد در صد. اما زمانی که شما ۱۰ سال دارید، یکسال یک دهم زندگی شما را تشکیل می‌دهد.

درنتیجه هرچه سن بالاتر می‌رود هرسال بخش کوچکتری از زندگی شماست. با این تفاسیر، گذر زمان برای شما سریعتر به نظر خواهد رسید. به بیان دیگر، هرچه زندگی ما طولانی‌تر می‌شود یکسال برایمان کوتاه‌تر به نظر خواهد رسید.
درنتیجه، هرلحظه از زندگی را باید در زمان خود، زندگی کرد تا  از تمامی لحظات زندگی به اندازه‌ی خود آن لحظه، بهره‌مند شویم.

خواندن 1694 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %25 %655 %1396 ساعت %14:%ارديبهشت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi