شگفتی

فارسی ساید

%ب ظ، %10 %818 %1396 ساعت %18:%ارديبهشت

امن‌ترین صندلی‌ها در وسائل نقلیه مختلف کدامند؟

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

استفاده از وسائل نقلیه قبل از هرچیز باید ضامن سلامتی و امنیت شما باشد. علاوه بر موارد ایمنی مکانیکی که در هر وسیله‌ای مورد توجه متخصصان قرار می‌گیرد، جای نشستن شما نیز ممکن است امنیت شما را تامین کند یا به خطر بیاندازد.

ما در فارسی ساید به امنیت شما اهمیت می‌دهیم و در این مطلب به بررسی مکان‌های امن و خطرناک در وسائل نقلیه مختلف خواهیم پرداخت.


۱- خودرو سواری

صندلی امن: صندلی پشت صندلی راننده و صندلی وسط در تصادف‌های از روبرو امنیت بسیاری دارند.
صندلی خطر: صندلی کنار راننده بدترین صندلی از نظر امنیت است. اگر اکثرا بر روی این صندلی می‌نشینید حتما از کمربند ایمنی استفاده کنید.


۲- مینی‌بوس یا ون

صندلی امن: صندلی‌های پشت سرصندلی راننده بهترین صندلی‌ها هستند. اگر صندلی‌های این بخش به صورت برعکس باشند کمترین آسیب را برای مسافران این صندلی‌ها خواهد داشت. صندلی خطر: صندلی‌های کنار پنجره، بخصوص صندلی‌های کنار راننده، بیشتر امار قربانی‌ها را در تصادفات دارند.


۳- اتوبوس

صندلی امن: صندلی‌های میانه‌ی اتوبوس معمولا بهترین صندلی‌ها هستند. صندلی خطر: صندلی‌های ردیف اول و دوم به اضافه‌ی صندلی‌های نزدیک پنجره‌های پشت صندلی راننده تا انتهای اتوبوس و صندلی‌های ردیف آخر بیشترین خطر را در تصادفات خواهند داشت.


۴- قطار

صندلی امن: واگن‌های میانی (واگن ۵ و ۶) بیشترین امنیت را دارند. صندلی خطر: واگن‌های ابتدایی و انتهایی در هر قطار در معرض بیشترین خطر و از ریل دررفتگی قرار می‌گیرند.


۵- کشتی

صندلی امن: مکان‌های نزدیک به عرشه و نزدیک به لبه‌ی کشتی، کمترین خطر را برای غرق‌شدن در آب دارند و امنیتشان بیشتر است. صندلی خطر: مکان‌های نزدیک به انتهای کشتی (در عمق) بیشترین خطر را دارند. در زمانی که مشکلی در کشتی بوجود بیاید اولین جایی که در آب فرو‌ می‌رود این قسمت از کشتی‌ست.


۶- هواپیما

\

متخصصان هنوز نتوانسته‌اند قانونی کلی و صد در صد برای صندلی‌های امن در هواپیماها ارائه دهند. با این حال، اکثر آن‌ها بر این باورند که صندلی‌های بخش انتهایی هواپیما کمترین خطر را دارند. با این‌حال، فرض بر اینکه بر روی صندلی‌های انتهای هواپیما نشسته‌اید باعث نخواهد شد که اصول ایمنی را در هنگام حوادث در نظر نگیرید.

خواندن 3118 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %10 %828 %1396 ساعت %18:%ارديبهشت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi