خلاقیت و ترفند

فارسی ساید

%ق ظ، %24 %212 %1396 ساعت %04:%فروردين

۷ توصیه‌ی ساده اما مهم برای حفظ جان در موارد خطر در زندگی شهری

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

بسیاری از مردم وقتی واژه‌های “ترفند حفظ بقا” یا “دفاع شخصی” را می‌شنوند سریع تصور می‌کنند که باید “رابینسون کروزوئه” باشند یا دوره‌ی آموزش پا در هوای بروس لی را گذرانده باشند! 

در صورتی که آموختن برخی از این ترفند‌ها و نکات بسیار ساده است و  می‌تواند باعث حفظ جان ما و همنوعان ِ ما باشد.

امروز در فارسی ساید ۷ مورد از توصیه‌هایی را گردآوری کرده‌ایم که شاید بتواند روزی جانی را نجات دهد.


 

از دسته کلید برای دفاع از خودم در برابر شخص مهاجم چطور استفاده کنم؟

استفاده کردن از دسته کلید در مواردی که مورد حمله‌ی شخص مهاجمی قرار گرفته‌اید یکی از ساده‌ترین روش‌های دفاع شخصی‌ست.
به یاد داشته باشید که برای اینکه بتوانید از کلیدها برای دفاع از خود استفاده کنید و موثر باشید می‌بایست آن را مانند چاقو در دست بگیرید.


اگر راننده تاکسی که سوار شده‌ام رفتار مشکوکی دارد چه کاری باید انجام دهم؟

به یاد داشته باشید اگر در مسیری سوار تاکسی می‌شوید که برایتان ناآشناست قبل از سوار شدن به تاکسی حتما شماره پلاک تاکسی را یادداشت کنید. اگر راننده تاکسی در طول زمانی که شما در تاکسی نشسته‌اید رفتار عجیب و مشکوکی دارد با تلفن خود با یکی از اعضای خانواده یا دوستانِ خود (هر کسی) تماس بگیرید (حتی می‌توانید فقط نشان دهید که دارید با کسی تلفنی صحبت می‌کنید) و در طول مکالمه شماره پلاک تاکسی را به آن‌ها بگویید.


برای موقعیت‌های اورژانسی چطور پولِ پنهان داشته باشم؟

بهترین مکان برای پنهان کردن پول در مواقع پنهانی گذاشتن مقداری پول درون قابِ گوشی شماست.
ممکن است در مواردی در خیابان مشکلی برایتان پیش بیاید که این پول به شما کمک کند: کیف ِ پول خود را گم کرده باشید، کسی کیف ِ دستی شما را بدزدد و یا ...با توجه اینکه این روزها هیچ‌کس گوشیِ موبایلش را از خودش دور نمی‌کند، قابِ گوشی یکی از بهترین گزینه‌ها برای پنهان کردنِ پول است.


برای جلوگیری از افتادن و پرت‌شدن روی پله‌ها در هنگاهی که مُچ پایم پیچ می‌خورد چکار کنم؟

بارها پیش آمده‌است که به دلیل پیچ خوردنِ پا، فرد از پله به زمین پرت شده و دچار شکستگی‌های وخیمی شود.
به یاد داشته‌باشید که هنگام پایین‌آمدن از پله‌ها،هیچ‌گاه دست خود را درون جیب‌هایتان نگه ندارید تا اگر پایتان لغزید یا مُچ پایتان پیچ‌خورد بتوانید دستگیره یا نرده‌ها را بگیرید و تعادل خود را حفظ کنید.


اگر درمکانی بسته، غریبه‌ای رفتار نامناسبی با من داشت چکار کنم؟

مکان‌های بسته مانند آسانسورها از جمله موقعیت‌هایی هستند که به افراد سودجو این امکان را می‌دهند که شما را تحت فشار قرار دهند.
در این موارد شما همیشه باید آماده باشید تا جسارت کافی برای رد کردنِ درخواست‌های غیرمعمول افرادی را داشته باشید که سعی دارند از شما سوءاستفاده کنند.
سعی کنید خجالت را کنار بگذارید و با لحنی بسیار جدی، کوتاه و مختصر توضیح دهید که تمایلی به انجامِ کاری که می‌خواهند ندارید و به یادداشته باشید رعایت ادب و احترام در مواردی که جانِ شما در خطر هست هیچ سودی ندارد.


اگر غریبه‌ای به طورِغیرعادی با من صحبت می‌کند و یا سعی می‌کند بگوید که کار خطرناکی را انجام نمی‌دهد باید چکار کنم؟

شاید برای شما پیش آمده‌باشد که در ایستگاه تاکسی، اتوبوس و یا خیابان با شخصی مواجه شده‌اید که به طرزی غیرعادی با شما در موردی صحبت کرده که شما ترسیده‌اید .
برای مثال به شما گفته: "نترس! من باهات کاری ندارم، نگران نباش! به تو آسیبی نمی‌رسونم!"
در این موارد همیشه در نظر داشته باشید که جمله‌ای که آن فرد با شما درمیان گذاشته‌است بارها و بارها به ذهنش خطور کرده و ممکن است به شما آسیبی برساند.
در این موارد تا جایی که می‌توانید به سرعت از آن فرد دور شوید و با پلیس تماس بگیرید.


اگر در مکانِ عمومی کسی دچار حمله قلبی یا مشکل تنفس شد چکار کنم؟

اگر در مکان عمومی کسی دچار حمله قلبی یا مشکل تنفس شد چکار کنم؟ اگر در خیابان یا مکانِ عمومی فردی در نزدیکی شما دچارِ حالتی ناخوشایند شد (حالاتی مانند درد قفسه سینه یا تنگی نفس) به یکباره برای کمک فریاد نزنید. اینکار تنها باعث ِ آشفتگی و پراکندگی ِمردم می‌شود.
سعی کنید به اطرافتان نگاه کنید تا ببینید کسی را در شرایط کمک کردنِ می‌یابید یا نه. ممکن است افرادی خودشان متوجه موقعیت اضطراریِ پیش‌آمده شده باشند و به سمت شما بیایند. سریعا با اورژانس تماس بگیرید و به یاد داشته باشید فریادِ "کمک کمک" در مکان‌های عمومی هیچ کمکی به شما و همراهتان نخواهد کرد.

خواندن 2631 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %26 %594 %1396 ساعت %13:%ارديبهشت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi