خلاقیت و ترفند

فارسی ساید

%ق ظ، %19 %423 %1396 ساعت %09:%فروردين

اگر با سگ نگهبان روبرو شدیم چه کاری انجام بدیم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(11 رای‌ها)

ممکنه با این خطر مواجه بشید که با سگی نگهبان برخورد کنید. امکان دارد برخی از این سگ‌ها به خاطر طبیعی که دارند رفتار خشن و غیرقابل پیش‌بینی و غیر دوستانه‌ای داشته باشند. بنابراین بدیهی‌ هست که در این مواقع تهدیدی برای جان ما باشند. 

 

وحشت نکنید! 

خیلی‌ها اعتقاد دارند که سگ‌ها و بعضی از حیوانات دیگر متوجه احساس ترس در انسان‌ها می‌شوند. اگر چه خیلی سخت است وقتی سگی به سمت شما پارس می‌کند و حالت تهاجمی می‌گیرد آرام به نظر برسید. ولی اگر شما فریاد بزنید یا دستان خود را تکان بدهید در واقع به آن  سگ علامت می‌دهید که به شما حمله کند! پس باید “ خونسردی “ خود را کاملا حفظ کنید. 

از سرعت خود بکاهید! 

اگر شما در حین دویدن با سگ نگهبانی مواجه شدید، سرعت خود را کم کنید. برگردید و به جهت مخالف سگ حرکت کنید ولی با گوشه چشم مراقب اطراف خود باشید.

چشم تو چشم نشوید! 

وقتی مستقیما به چشمان سگ نگاه می‌کنید ممکنه رفتار تهاجمی را افزایش دهید. خیره شدن به چشمان سگ می‌تواند به عنوان یک تهدید تلقی شود، برای همین امکان حمله را افزایش می‌دهد. سگ را تحت نظر بگیرید اما مستقیما به چشمانش نگاه نکنید.این کار به سگ سیگنالی می‌رساند که شما یک تهدید نیستید و به احتمال زیاد راه خود را کج کند و به سمت دیگری برود. 

حواس سگ را با شی دیگری پرت کنید 

در واقع هر چیزی که شما به همراه دارید ممکنه به کارتان بیاد. کوله، یک بطری، کفش یا هر چیزی که سگ را برای مدتی سرگرم کند و به شما فرصت فرار کردن بدهد.

به سگ فرمان دهید: " برو عقب" 

اگر سگ به رفتار تهاجمی خود ادامه داد، بدون اینکه مستقیما به چشمانش نگاه داد، خیلی صریح و محکم فرمان بدهید که آنجا را ترک کند. اما نه خیلی بلند! در اینجور مواقع امکان دارد سگ بترسد و دور شود. 

خواندن 11594 دفعه آخرین ویرایش در %ق ظ، %19 %495 %1396 ساعت %10:%فروردين

1 نظر

  • پیوند نظر الهه %ق ظ، %16 %452 %1397 ساعت %09:%فروردين ارسال شده توسط الهه

    ههههههههه خودمون میدونستیم دادا

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi