خلاقیت و ترفند

فارسی ساید

%ق ظ، %11 %041 %1348 ساعت %00:%دی

آموزش زبان انگلیسی با روش 90 ثانیه‌ای

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

زبان‌شناس معروف آنتون برجستوسکی می‌گوید: "هر عبارت و کلمه‌ای را می‌توان با این روش جلدویی برای همیشه در ذهن حفظ کرد." او که تاکنون توانسته‌است به 10 زبان زنده‌ی دنیا مسلط شود تنها از روش 90 ثانیه استفاده کرده‌است.

ما در فارسی ساید در تلاش هستیم تا با معرفی روش 90 ثانیه‌ای، مشکلات پیش روی یادگیری زبان انگلیسی را برای شما به حداقل برسانیم.


اشتباه اصلی ما در یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

در مدرسه به ما آموزش دادند تا کلمات جدید را در کتاب لغت رونویسی کنیم. اما هیچ وقت کلماتی که در کتاب‌هایمان نوشتیم را مرور نکردیم. درنتیجه هیچ یک از کلمات و عباراتی که در مدرسه آموختیم را به یاد نمی آوریم.
آیا فکر می‌کنید اگر هر کلمه را 50 بار تکرار و تمرین کنید آن را برای همیشه به یاد خواهید داشت؟ خیر!
مغز انسان بعد از تکرار مکررات و مداوم از فعالیت بازمی ایستد. یک گلدان گل را درنظر بگیرید. اگر یک لیوان آب درون آن بریزید باعث رشد و شکوفایی گل‌هایش خواهد شد اما اگر یک سطل آب درون آن بریزد نه تنها آبی جذب خاک گلدان نمی‌شود بلکه اضافه‌ی آن سرریز کرده و آب اضافی داخل خاک نیز باعث از بین رفتن گل‌های داخل گلدان خواهد شد.

روش موثر و سودمند 90 ثانیه‌ای برای آموزش زبان انگلیسی چیست ؟

1) هر کلمه‌ی جدید را در دفترچه‌ی یادداشتان وارد کنید. اما کلمه به تنهایی کافی نیست. آن را به همراه یک جمله یا عبارت یا متن بنویسید. برای مثال کلمه‌ی ( بستگی داشتن) depend بهتر است در دفترچه‌ی خود جمله‌ای با این کلمه بنویسید:
 ( این کاملا به شما بستگی دارد)It entirely depends on you
با این روش، نه تنها یک کلمه، بلکه شیوه‌ی استفاده‌ی آن را در یک جمله‌ی کامل یاد خواهید گرفت. به یاد داشته باشید که کلمه‌ی جدید را حتما هایلایت کنید. 2) به مدت 7 روز، این جمله را با صدای بلند 2 بار بگویید. نیازی نیست آن را از حفظ بگویید. تنها روی جمله‌ای که می‌گویید تمرکز داشته باشید. اینکار تنها 10 ثانیه وقت شما را خواهد گرفت.

3) بعد از 7 روز، یک هفته استراحت کنید. پس از آن جمله را 3 بار با صدای بلند در 10 ثانیه به سرعت بگویید.

4) دو هفته بعد دوباره جمله را 3 بار با صدای بلند در 10 ثانیه بگویید. 70 + 10+ 10= 90 در مجموع 90 ثانیه وقت صرف آموختن یک کلمه کرده‌اید. این روش  باعث خواهد شد که این کلمه در ذهن شما کاملا ثابت شود.
در ابتدا کافیست هفته‌ای  3 کلمه را شروع کنید. اما پس از اینکه قدرت ذهنتان افزایش پیدا کرد می‌توانید کلمات بیشتری را یاد بگیرید.

روش 90 ثانیه‌ای چه مکانیزمی دارد؟

حافظه‌ی ما سیستم ویژه‌ای دارد. ما اطلاعات را در طول 7 تا 9 تکرار در شرایط مختلف بهتر به ذهن می‌سپاریم. مغز ما نیاز به حداکثر 9 حالت مختلف دارد تا یک رابطه‌ی همیشگی را در خود بسازد. اگر میزان تکرارها کمتر باشند مغز ارتباط محکمی را بوجود نخواهد آورد. نکته مهم : حتما در کنار هر جمله، دفعات تکرار آن را علامت بزنید. شما برای اینکار می‌توانید جدولی درست کنید که تعداد دفعات را در مقابل هر جمله یا عبارت در آن مشخص کنید.  

در مقابل ملکه الیزابت، مانند بودا باشید!

در هنگام تکرار جملات و عبارات 2 نکته‌ی مهم را به یاد داشته باشید:

1) تمرکز کامل داشته باشید:  در طول 10 ثانیه‌ای که در حال تکرار جمله یا عبارت هستید باید کاملا متمرکز باشید و معنای چیزی که می‌گویید را درک کنید.

2) از نظر احساسی درگیر یادگیری باشید: در هنگامی که درحال گفتن جملات هستید خود را در حضور اشخاص مهمی مانند ملکه الیزابت یا هری پاتر یا جورج کلونی تصور کنید! بگذارید احساسات در شما بوجود بیایند. به یاد داشته باشید که نه فقط حضور فیزیکی بلکه می‌باسیت حضور احساسی داشته باشید. تکرار جملات مانند یک روبات فایده‌ای نخواهد داشت. احساسات همیشه عاملی هستند که مغز را در حالت یادگیری کامل قرار می‌دهند. درنتیجه از آن غافل نشوید.

خواندن 4442 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %05 %658 %1397 ساعت %14:%دی

2 نظرها

  • پیوند نظر notyouridealpotato %ب ظ، %15 %636 %1398 ساعت %14:%فروردين ارسال شده توسط notyouridealpotato

    همه ی این روشا چرتو پرته
    ادم باید خودش تلاش زیاد کنه
    شما بهترین روشا انجام بدی و برجسته ترین استادا رو بیاری بهت درس بدن بازم به اندازه تلاش خودت موثر نیس

  • پیوند نظر سمیه %ق ظ، %08 %339 %1397 ساعت %07:%دی ارسال شده توسط سمیه

    کاش بشه راحت یاد بگیریم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi