خلاقیت و ترفند

فارسی ساید

%ق ظ، %09 %495 %1396 ساعت %10:%ارديبهشت

۱۰ نکته‌ی مهم درباره‌ی اجاره‌ی آپارتمان!

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

 کسانی که از این بنگاه به آن بنگاه به دنبال آپارتمانی مناسب برای زندگی گشته‌اند خوب می‌دانند که به جز مباحث مالی، انتخاب یک محل خوب برای زندگی که شما را از هر نظر راضی کند بسیار سخت است.

به همین دلیل ما در فارسی ساید، نکاتی مهم در رابطه با پیدا کردن بهترین مکان برای زندگی را به شما یاددآوری می‌کنیم.


۱- پریز برق 

به تعداد پریز‌های برق توجه کنید. در هر اتاق می‌باست حداقل یک پریز برق یا تلفن وجود داشته باشد. علاوه بر تعداد، قدرت تحمل کنتور برق نیز مهم است. کافی‌ست یک اتو، یک چای‌ساز و جارو برقی را همزمان به برق بزنید. اگر هر سه وسیله به راحتی کار می‌کردند یعنی پریزهای برق هیچ مشکلی ندارند.


۲- پوشیدگی، زنگ‌زدگی و کپک

پوسیدگی، زنگ‌زدی و کپک در یک ساختمان برای هیچ‌کس خوشایند نیست. بوی بد، ظاهر بد برای کمتر کسی قابل تحمل است. علاوه بر این، فضایی که دارای کپک و رطوبت است برای سلامتی نیز مضرر است. از آنجایی که این شرایط برای سالمندان و کودکان اصلا قابل زندگی نیست باید حتما به آن توجه کنید.


۳- کنترل آب، برق، گاز 

اکثر صاحب‌خانه‌ها قبوض آب و برق و گاز را با اجازه حساب نمی‌کنند. درنتیجه این وظیفه‌ی شماست که حواستان به درستی و صحت کنترل‌های مربوط به ساختمانتان باشد. 


۴-فضای پارک خودرو 

اگر شما خودروی شخصی دارید می‌بایست به فکر فضای پارک خود باشید. اگر درون ساختمان فضایی برای پارک خودرو وجود دارد از محل مخصوص واحد خود مطلع شوید. در غیر این صورت بیرون از ساختمان باید محلی برای پارک خودروی شما وجود داشته باشد. اگر به هر دلیلی بیرون از ساختمان امکان پارک خودرو را ندارید دنبال نزدیکترین پارکینگ عمومی حوالی این ساختمان بگردید تا هر روز درگیر محل پارک نباشید.


۵- منظره خارج از پنجره 

شما باید واقعگرا باشید. اگر درمورد منظره بیرون از پنجره صحبت می‌کنیم منظورمان یک منطقه‌ی رویایی نیست. اما بهتر است در مقابل شما منطقه‌ای باشد که حداقل بتوانید در مواقعی از روز پنجره را باز کنید تا هوای ساختمان تغییر کند. علاوه بر این، زندگی در نزدیکی بزرگراه‌ها، مراکز خرید بزرگ و مناطق پر سر و صدا ممکن است برای شما ناخوشایند باشد. درنتیجه محل زندگی را براساس سبک زندگی خود انتخاب کنید.


۶- سابقه‌ی ساختمان

همیشه در مورد ساکن قبلی ساختمان سوال کنید. برای مثال اگر شما به حیوانات حساسیت داشته باشید و ساکن قبلی این ساختمان حیوان خانگی در این ساختمان نگهداری می‌کرده‌است، برای شما مشکل بوجود خواهد آورد.


۷- پنجره‌ها، درب‌ها  

از باز و بسته شدن تمام درب‌ها و پنجره‌های ساختمان مطمئن شود. باور کنید در صورتی که به شدت شیفته‌ی قیمت اجاره‌ی یک ساختمان شوید ممکن است فراموش کنید که درب‌ها و قفل‌های ساختمان به درستی کار نمی‌کنند. بهتر است امنیت ساختمان را قبل از هرکاری بررسی کنید تا بعد از ساکن شدن در آن، به مشکل برخورد نکنید.


۸- آگهی فروش

در برخی از موارد، صاحبخانه‌ها علاوه بر آگهی اجاره، آگهی فروش همان ساختمان را نیز داده‌اند. در این موارد، به محض اینکه یک خریدار خوب برای ساختمان پیدا شود، زودتر از موعد سررسید اجاره‌ی شما، از شر شما خلاص خواهند شد!
البته براساس قانون، در چنین شرایطی شما می‌توانید مبلغی به عنوان غرامت دریافت کنید اما این جابه‌جایی‌های غیرمنتظره از هر نظر برای شما گران تمام خواهند شد. در نتیجه بهتر است ساختمانی را اجاره کنید که فقط برای اجاره در نظر گرفته‌شده‌اند.


۹- تعمیرات پیش‌بینی نشده 

مطمئن شوید در قرارداد ذکر شود که در صورتی که چیزی درون ساختمان خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد، چه کسی مسئول پرداخت‌ است.  اگر به این مطلب قبل از ثبت قرارداد اجاره توجه نکنید هر اتفاقی که بیافتد و نیاز به تعمیر داشته باشد باید با هزینه‌ی شما صورت بگیرد.


۱۰- نظافت ساختمان 

اگر ساختمانی که می‌خواهید اجاره کنید قدیمی‌ست و نیاز به نظافت اساسی یا احیانا رنگ‌کردن دیوارها و یا تعویض کابینت‌ها دارد حتما قبل از ثبت قرارداد با صاحبخانه درمیان بگذارید. بعضی از صاحبخانه‌ها از هرگونه آماده‌سازی و نظافت ساختمان قبل از اسباب‌کشی خودداری می‌کنند. درنتیجه شما به تنهایی مجبور خواهید شد تمام امور نظافتی را عهده بگیرید.


 

خواندن 3695 دفعه آخرین ویرایش در %ق ظ، %10 %356 %1396 ساعت %07:%ارديبهشت

1 نظر

  • پیوند نظر موسویان %ب ظ، %23 %846 %1396 ساعت %19:%تیر ارسال شده توسط موسویان

    چه جالب! همین الان برنامه دورهمی در مورد همیناس!

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi