سلامت و پزشکی

فارسی ساید

%ب ظ، %19 %704 %1396 ساعت %15:%فروردين

چرا باید حوله‌ی خود را از چیزی که فکر می‌کنید بیشتر بشویید؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قبول کنیم یا نه، حوله‌ها به خاطر رطوبتی که می‌گیرند منشا رشد و تکثیر انواع باکتری و میکروب‌هاست که می‌توانند سلامتی ما را به خطر اندازند. امرو در فارسی‌ساید با جزییات بیشتری شما می‌گوییم که چرا باید حوله‌ی خود را از چیزی که فکر می‌کنید بیشتر بشویید! 

چرا باید حوله‌ی حمام را به طور مرتب شست؟!

خیلی خوبه که هر روز از یک حوله‌ی تازه استفاده کنی. اینطور نیست؟!  

 شما چند وقت یک بار حوله‌ی حمام خود را می‌شویید؟ چیزی که ما را خشک می‌کند ولی خودش کثیف می‌شود؟!

تحقیقات نشان می‌دهد که حوله‌هایی که ما به طور روزانه برای خشک کردن خودمان بعد از دوش گرفتن استفاده می‌کنیم منشا گسترش انوع باکتری‌ها و میکروب‌ها است زیرا تمام شرایط برای رشد آنها از قبیل: رطوبت، اکسیژن، دمای مناسب و پی‌اچ طبیعی محیا است. 

 

 

بدن ما همیشه آماده‌ی میزبانی از انوع و اقسام باکتری است. وقتی  خودمان را خشک می‌کنیم میکروب‌ها و ترشحات بدن ما به حوله منتقل می‌شود شاید اکثر این باکتری‌ها برای سلامت به عنوان تهدید تلقی نشوند ولی آنها در حوله‌ زندگی می‌کنند و به راحتی درون آن خودشان را تکثیر می‌کنند.  

اما چیزی که حتا بدتر از تجمع باکتری‌ها درون حوله‌ است، آویزان کردن حوله در دستشویی است.. (چون همانطور که اشاره شد حوله‌ی مرطوب دارای شرایط مساعد برای جذب انواع میکروب و باکتری است.) اینجا باید نگران باکتری‌هایی که از توالت خارج می‌شود باشیم. 

 

 

خواندن 1419 دفعه آخرین ویرایش در %ق ظ، %26 %539 %1396 ساعت %11:%ارديبهشت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi