سلامت و پزشکی

فارسی ساید

%ب ظ، %03 %791 %1396 ساعت %17:%شهریور

تمرینات ۵ دقیقه‌ای یکی از ورزشکاران معروف که معجزه می‌کنند!

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

 انجام این ورزش‌های ۵ دقیقه‌ای که توسط زیست‌شناس و ورزشکار معروف، جی‌پی مولر ارائه شده، به شما کمک می‌کنند بدن خود را خوش فرم نگه دارید. خوبی این ورزش‌ها این است که آن‌ها را هرجایی می‌توانید انجام دهید: درخانه، اداره، کنار ساحل و...

فارسی‌ساید از شما دعوت می‌کند این ورزش‌ها را امتحان کنید و فراموش نکنید که نتیجه‌اش را به ما اطلاع دهید.


۱-کشش دست‌ها و بازو‌ها به طرفین

۱-  پاهایتان را نزدیک هم قرار دهید، دست‌هایتان را به طرف مخالف بکشید. هربار که بدن خود را به سمت راست می‌کشید، دست چپ خود را خم کنید و آن را به کمرتان برسانید.

۲- سپس این حرکت را با کشیدن دست‌هایتان به طرفین تکرار کنید. سپس دست‌هایتان را به‌ هم قلاب کنید و به سمت بالا بکشید.

۳- پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید و همه‌ی این حرکات را چندبار تکرار کنید.


۲-حرکت سریع پاها

۱- اول پای راست و سپس پای چپ خود را به سرعت بالا بیاورید. پاهای خود را خم کنید و سعی کنید تا می‌توانید زانوهایتان را به قفسه‌ی سینه‌تان نزدیک کنید و این‌ کار را چندبار تکرار کنید. سعی کنید به جلو خم نشوید و شست پایتان باید رو به پایین باشد.

۲- با قسمت پایینی پای راستتان به پشتتان ضربه بزنید و سپس پایتان را عوض کنید. سعی کنید هربار که این کار را می‌کنید با پاشنه‌ی پا به پشتتان ضربه بزنید. قسمت بالایی پایتان باید بی‌حرکت و به‌حالت عمودی باشد.

۳- با به داخل دادن نفس، ضربه‌هایی سریع و قوی با یک پا بزنید و با بیرون دادن نفس، این کار را با پای دیگرتان انجام دهید. این حرکات باید مثل این باشد که با نوک پا به یک توپ فوتبال، ضربه می‌زنید.


۳- بشین و پاشوی آهسته

۱- درحالی‌که پاهایتان باز و دست‌هایتان پایین است بایستید. دست‌هایتان را به آرامی بالا بیاورید تا جایی که هم‌سطح با شانه‌هایتان قرار گیرند؛ سپس روی باسن و ران‌های خود بشینید. طی این تمرین، پاشنه‌های پایتان باید روی زمین قرار گرفته باشند.

۲- بعد از تمرین بالا، این کار را بار دیگر با شدت بیش‌تر و بدون بلند شدن انجام دهید. این‌بار پاشنه‌های خود را به‌هم نزدیک کنید و سعی کنید آن‌ها را از روی زمین بلند کنید.

۳- در مرحله‌ی بعدی این‌کار را فقط روی یک پای خود انجام دهید و به‌طور متناوب پاهای خود را عوض کنید. سعی کنید پاهایتان نزدیک به‌هم و موازی با یکدیگر باشند.

خواندن 2329 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %03 %793 %1396 ساعت %18:%شهریور

1 نظر

  • پیوند نظر SOMI %ق ظ، %10 %492 %1396 ساعت %10:%شهریور ارسال شده توسط SOMI

    چه عالی.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi