خانواده

فارسی ساید

%ب ظ، %25 %591 %1396 ساعت %13:%فروردين

۱۱ نشانه‌ای که به شما نشان می‌دهد در مسیر درستی از زندگی زناشویی قرار گرفته اید.

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

در دنیای جدید و پرمشغله‌ی امروز بسیاری از ازدواج‌هایی که رویایی آغاز شده‌اند به شکست منجر می‌شوند. سوءتفاهم‌ها، تصمیم‌گیری‌های نادرست، دخالت‌های اطرافیان و بسیاری دلایل به ظاهر ساده‌ی دیگر سبب شکستن پیمانی می‌شوند که می‌بایست آغازی برای خوشبختی شما باشد.

اغلبِ ما بر این باور هستیم که مرحله‌ی سخت ِ این داستان، مرحله‌ی قبل از ازدواج است. اما باید بدانیم که زمانی که زندگی مشترک آغازمی‌شود تازه دورانِ مهم و سازنده‌ی زندگی ِشما فرا می‌رسد.
در این مرحله از زندگی، شما باید به دنبال نشانه‌هایی باشید که به شما ثابت کند در مسیر درستی از زندگی قرار گرفته اید و نیازی به تغییر ندارید و یا بالعکس.
امروز در فارسی ساید 11 نشانه‌ای را بررسی می‌کنیم که به شما ثابت می‌کند شما در مسیر درستی هستید. 


۱- همسر شما همیشه درمقابل دیگران از موفقیت‌های شما تعریف می‌کند

فرقی نمی‌کند موفقیتی که نصیبِ شما شده است چیست، ارتقا در موقعیتِ کاریتان یا برنده شدن درقرعه‌کشی. همسر شما عاشق این است که از موفقیت‌های شما برای دیگران تعریف کند. فکر می‌کنید تنها دلیلِ این تعریف‌کردن‌های همسر شما چیست؟ جوابِ این سوال ساده‌ست : " شما برایِ او اهمیت دارید " و این نشانه‌ی خوبی‌ست.

 

۲- حتی بعد از گذشتنِ چندسال از زندگیِ مشترک باز هم مانندِ عاشقانِ واقعی با شما رفتار می‌کند.

شور و شوقِ زندگی در حالتی که در مسیر درستِ آن در جریان باشد هیچ‌گاه از بین نمی‌رود. تکرارِ کارهایی که در زمانِ نامزدی انجام می‌دادید مانند نوشتنِ یادداشت‌های عاشقانه روی آینه از نشانه‌هایی‌ست که به شما می‌گوید شورِ آغازینِ زندگی همچنان در رابطه‌ی شما در جریان است.

۳- همسر شما تلاشی برای تغییر ِ شما نمی‌کند

همه‌ی ما به اشکالات و ضعف‌هایی که داریم آگاه هستیم و در درونِ خودمان خودِ واقعی‌مان را میشناسیم و هر روز در تلاشیم تا خودمان را تصحیح کنیم و به بهترین حالت برسیم. بعد از مدتی زندگی مشترک همسرِ شما نیز به تمامِ ضعف‌ها و اشتباهاتِ شما واقف می‌شود اما شما را با تمامِ این کاستی‌ها قبول دارد و عاشقانه با شما زندگی می‌کند؛ این یعنی شما در مسیر درستِ زندگیتان هستید.

 

۴- همسر شما دلتنگِ شما می‌شود

یکی از بهترین جملاتی که بعد از یک روز سختِ کاری می‌توانید از همسر خود بشنوید این است که بگوید: " دلم برایت تنگ شده بود". اگر همسرتان را عاشقانه دوست دارید از گفتنِ این جمله خجالت نکشید.

 

۵- همسر شما در مواقع ناراحتی، از ابراز احساسات و ناراحتی‌اش خجالت نمی‌کشد

همیشه به خاطر داشته باشید که همسرتان نیاز دارد تا به او رسیدگی کنید و در مواقع سختی از اون مراقبت کنید. هنگامی که همسرتان با این حسِ امنیت در زندگی‌اش مواجه شود احساساتِ واقعی‌اش را به شما نشان می‌دهد و شما را همدمِ خود می‌داند.

 

۶- وقتی دوستانتان در موردِ مشکلاتِ زندگیِ مشترکشان صحبت می‌کنند شما چیزی برای شکایت‌کردن ندارید

دوستانِ واقعی معمولا سعی میکنند در موردِ مشکلاتشان نیز اشتراکاتی داشته باشند، بخصوص مشکلاتِ زندگیِ مشترک. اما زمانی که شما در مسیر درستی از زندگی قرار گرفته باشید در موردِ مشکلاتِ زندگیِ مشترک چیز خاصی برای گفتن نخواهید داشت.

 

۷- همسرِ شما با خانواده‌تان رابطه‌ی صمیمانه‌ای دارد

پدرومادرِ شما تماس می‌گیرد و تولدشان را تبریک می‌گوید. برایِ شما جشنِ تولد می‌گیرد و خودش با اعضایِ خانواده‌ی شما تماس می‌گیرد و آن‌ها را به میهمانی دعوت می‌کند. این یعنی خانواده‌ی شما برای او مهم است و مسیرِ زندگیتان بر قطار خوشبختی در حالِ حرکت است.

 

۸- با همسرتان دوستانِ مشترک دارید.

دوستانی مشترک در طولِ زندگی زناشویی نشان‌دهنده‌ی این است که شما و همسرتان در یک مسیر هستید. اینکه همسرتان دوستانتان را دعوت می‌کند و به آن‌ها اهمیت می‌دهد یعنی از اینکه شما از گذراندنِ زمان با آن‌ها لذت می‌برید خوشحال است.

۹- از اینکه شما نسبت به بعضی اتفاقات عکس‌العملِ شدید نشان می‌دهید و عصبانی می‌شوید ناراحت نمی‌شود

همسرِ شما درک می‌کند که شما نیز مانند ِخود ِاوانسان هستید و در مواقعی کنترل ِاحساسات برایتان سخت می‌شود. این درکِ متقابل نشان‌دهنده‌ی این است که شما و همسرتان در مسیر درستی از زندگی قرار گرفته‌اید.

 

۱۰- همسرتان به‌طور ناگهانی از لباس، چهره و ظاهر ِ شما تعریف می‌کند

برای اینکه به چشمِ همسرتان زیبا بیایید نیازی نیست لباس‌های گران قیمت بپوشید، ساعت یا جواهراتِ فوق‌العاده داشته باشید یا حتی خود را مانند رفتن به میهمانی آراسته کنید. همسرتان ممکن است روزی که خسته از سرکار برگشته‌اید ناگهان به شما بگوید که خیلی زیبا هستید. 

۱۱- کارهایتان را بدونِ دعوا و کشمکش انجام می‌دهید

سفر کردن را در نظر بگیرید: بهترین زمان برای دعوا کردن و بوجودآوردن مشکلاتی که تا ماه‌ها درگیر ِ آن خواهید بود. اما این دعواها و مشکلات برایِ آن‌هایی که در مسیرِ درستِ زندگی‌شان قرار گرفته‌اند بی معناست.

خواندن 5599 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %26 %597 %1396 ساعت %13:%ارديبهشت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

مطالب مرتبط مورد علاقه شما !

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi