روانشناسی و موفقیت

فارسی ساید

%ب ظ، %01 %653 %1396 ساعت %14:%ارديبهشت

چطور از پس مصاحبه‌کاری بربیاییم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

مصاحبه‌ی کاری یکی از استرس‌آورترین موقعیت‌هایی‌ست که هرشخصی در زندگی تجربه می‌کند. برای اشخاصی که امید زیادی به استخدام در شغل مورد نظرشان دارند، تمام آینده در گرو چند دقیقه صحبت با شخصی‌ست که برای اولین بار ملاقات می‌کنند.

امروز در فارسی به طور خیلی موجز و خلاصه چند عامل مهمی که شما باید در طول یک مصاحبه‌ی کاری به آن توجه کنید - گردآوری کرده‌ایم.


چطور از پس مصاحبه‌کاری بربیاییم؟

عوامل بسیاری در موفقیت شما در جلسه مصاحبه دخیل خواهند بود. در میان تمام این عوامل، زبان بدن یکی از مهم‌ترین عواملی‌ست که می‌تواند شما را در یک مصاحبه کاری به موفقیت برساند.


بهتر است از حالت همیشگی خود آهسته‌تر صحبت کنید. به دلیل هیجانی که دارید در ابتدا از حالت عادی کمی تندتر صحبت خواهید کرد. اما اگر نتوانید این سرعت را کنترل کنید ، آشفتگی شما مصاحبه را به سمتی که شما می‌خواهید نمی‌کشاند.


بر روی صندلی خود لم ندهید تا بی‌تفاوت به نظر برسید. خوب است در منزل روی صندلی بنشینید و حالت خود را در آینه بررسی کنید.


همیشه به چشمان کسی که با شما مصاحبه می‌کند نگاه کنید، اما نه به نحوی که نشان از بی‌ادبی داشته باشد. اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و از نگاه کردن به دستانتان و یا زمین خودداری کنید.


با خودکار یا لباستان بازی نکنید، روی میز یا پاهایتان نزنید و پاهایتان را تکان ندهید. این حرکات باعث ایجاد تشویش در خودتان، و بهم‌ریختن اعصاب کسانی می‌شود که آینده‌ی شما را در دست گرفته‌اند.


تا جایی که می‌توانید سعی کنید لبخند بر لب داشته باشید. لبخند زدن نه تنها باعث ایجاد آرامش در خودتان می‌شود، بلکه تاثیر مثبتی بر سایر افراد درون اتاق مصاحبه خواهد داشت.

خواندن 2832 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %19 %621 %1396 ساعت %13:%ارديبهشت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi