روانشناسی و موفقیت

فارسی ساید

%ق ظ، %16 %114 %1396 ساعت %01:%فروردين

قبل و بعد از مصرف مواد مخدر

این مورد را ارزیابی کنید
(80 رای‌ها)

همگی ما تقریباٌ کمابیش راجع به مضرات مصرف مواد مخدر، الکل و سیگار شنیده‌ایم و آگاهیم که چه تاثیرات مخربی روی بدن انسان می‌گذارند. اعتیاد به هر شکل آن می‌تواند انسان را از هستی ساقط کند. اما افرادی بوده‌اند که اراده کردند تا زندگی‌ای دوباره شروع کنند.

امروز در فارسی‌ساید ۱۰ تصویر از  قبل و بعد از افرادی که اعتیاد داشته‌اند و مدتی‌ست از این بیماری رهایی یافته‌اند - قرار می‌دهیم.


قبل و بعد از مصرف مواد مخدر

سه سال و نیم بدون مصرف مواد مخدر

"ونسا" دختری که سه سال‌و‌نیم از آخرین باری که مواد‌مخدر مصرف کرده‌است گذشته اعتراف می‌کند که در دوران اعتیادش بارها و بارها به خودکشی فکرکرده‌است اما خوشبختانه این نیرو را پیدا کرد تا با اعتیادش مبارزه کند و برای مشکلش درخواست کمک کند: "من خودم را در میانگروهی از زنان قدرتمند و حامی قرار دادم و تا جایی که توانستم از راهنمایی‌های آنان استفاده کردم. موهبت‌های دوران پاکی از اعتیاد آنقدر زیاد است که قابل شمارش نیستند. هیچ وقت تسلیم نشونید و مطمئن باشید معجزه برای شما هم اتفاق می‌افتد.

 


مطلب مرتبط : ۱۰ هنرمندی که با اعتیاد جنگیدند و پیروز شدند

کلیک کنید


ده سال بدون مصرف مواد مخدر

این مرد که "خالی رفعتی" نام دارد در دوران زندگیش‌اش از مراحل وحشتناکی از جهنم عبور کرده است: از کارتن خوابی و فقر تا مرحله‌ی ترک اعتیاد.
اکنون او مالک ِمعروفترین کارخانه‌ی تولید آبمیوه‌ی طبیعی‌ در دنیاست و از سراسر دنیا مشتریان بسیاری دارد.
داستانِ  زندگی اون دلیل محکمی‌ست برای کسانی که درصدد هستند تا مهم‌ترین تصمیم زندگیشان را بگیرند و زندگی جدیدی برای خود رقم بزنند.


پنج سال بدون مصرف هروئین

زنی که در این عکس مشاهده می‌کنید به طور مداوم به علت سرقت از باشگاه‌های ورزشی، استخر و کلوب‌های تفریحی به زندان رفته‌است تا جایی که برای همیشه از حضور در تمامی باشگاه‌های ورزشی و تفریحی انگلستان محروم شده‌ است.
با این حال و با وجود 174 بار متهم شدن در دادگاه، او تصمیم گرفت تا با ترک اعتیاد، زندگی جدیدی برای خودش رقم بزند و از زمانی که تصمیم به ترک اعتیاد گرفته‌است تا کنون 5 سال‌ست که از زندگیِ پاک خود لذت می‌برد.


 پنج ماه بدون مصرف هروئین و کوکائین

مثل خیلی از افرادی که به خاطر اعتیاد به زندان رفتند این پسر جوان هم آغاز دوران ترک اعتیادش را در زندان گذراند. او که اکنون در دوران ترک به سر می‌برد می‌گوید: " از زمانی که از زندان بیرون آمدم در مرکز ترک اعتیاد در بالتیمور هستم و می‌دانم این 5ماه تازه شروع دورانی‌ست که باید سپری کنم تا به زندگی نرمال برگردم اما دوران فوق العاده‌ای را تجربه می‌کنم. زندگی واقعا برایم راحت شده و تا امروز همچین زندگی آزادی را تجربه نکرده‌ام. هنوز سختی‌های زیادی را برای مقابله با اعتیاد و جبران روزهایی که از دست داده‌ام در پیش دارم اما تا آخر این راه ایستادگی می‌کنم."


یک سال بدون مصرف هروئین

"الیسا گادینیر" زمانی که تنها 14 سال داشت اعتیاد را شروع کرد. حالا اون 20 ساله‌ست و به عنوان مربی مهد کودک مشغول به کارست.
متنی که در ادامه می‌خوانید خاطرات او از زمانیست که اعتیاد داشته است: " مردم در مورد اعتیاد چیزهای ترسناکی به شما می‌گویند، اما هیچ کس به شما هشدار نمی‌دهد که عاشقِ اعتیاد می‌شوید. عشقی که به بندگی شما تبدیل می‌شود."
اما گذراندن ِ دوران ترک اعتیاد به او کمک کرد تا به زندگی معمولی برگردد: "دیگر نیازی نیست به چیزی که نیستم فکر کنم، به روزهای خوبی که از دست دادم. به جای فکر کردن به آن دوران، به خودم فکر می‌کنم، به انسانی که هم اکنون هستم و به هیچ قیمتی از دست نخواهم داد."


شش سال بدون مصرف تریاک

" ترک اعتیاد برای من اصلا آسان نبود، دوران سختی را تجربه کردم. هفته‌ی اول ترک اعتیاد را در زندان بودم و ادامه‌ی این روند را در خانه و کنار مادرم و در حالی گذراندم که مانند جنینی که منتظر تولد است در خود پیچیده شده بودم. با اینکه دوران سختی بود اما نتیجه‌ی تلاشم ارزش داشت تا دو برابر هم تلاش کنم اما از آن جهنمی که در آن بودم رها شوم. باور کنید، اگر در حال حاضر در اعتیاد هستید یا شروع به ترک کرده‌اید به خاطر نمی آورید که چه حس خوبیست وقتی که صبح بیدار بشوید بدون اینکه به تهیه مواد و خماری و درد فکر کنید.


 شش سال بدون مصرف هروئین و کوکائین


 این تصاویر مربوط به دوران اعتیادِ عکاس معروف "گراهام مکلندو"ست.
او دوران اعتیاد و ترک خود را اینگونه به یاد می‌آورد: "تا زمانی که در اعتیاد هستید هرگز فکر نمی‌کنید بتوانید به دورانی باز گردید که زندگی معمولی و خوبی داشتید. ولی شما می‌توانید، اصلا آسان نیست، ولی شما قطعا می‌توانید.
چیزهایی هست که هیچ وقت به حالت اولیه باز نمی‌گردد اما با گذراندن دوران ترک اعتیاد، زندگی شما از این رو به آن رو خواهد شد. برای من که خیلی چیزها تغییر کرده‌است. اولویت‌هایم تغییر کرده‌اند، نه اینکه در زمان اعتیاد انسان بد یا مغروری بودم اما اکنون بیشتر به اطرافیانم فکر می‌کنم و به انسانیت از زاویه‌ی دیگری نگاه می‌کنم. زندگی برایم به گونه‌ای تغییر کرده‌است که توانایی بیشتری برای مقابله با سختی‌ها دارم."


شش سال بدون مصرف شیشه

این خانم اهل تکزاس در آمریکا که شش سال از آخرین مصرف مواد مخدرش گذشته‌ است، در مورد تصویر سمت چپ اینگونه می‌گوید:" این عکس را نگه داشته‌ام تا به یاد داشته باشم تا کجا خودم را کشانده بودم، احساس شکست می‌کردم. امروز به این فکر می‌کنم که چه کار بزرگی کردم، امروز می‌توانم زندگی را جشن بگیرم. شش سال گذشته و من زندگی ِبدون مواد مخدر را تجربه می‌کنم، فوق‌العاده‌ست. اگر شما هنوز در این کابوس وحشتناک زندگی ‌می‌کنید بدانید که امید همیشه در مقابل شماست. شما هم می‌توانید این کابوس را تمام کنید و زندگی فوق‌العاده‌ای داشته باشید و بدانید که هیچ وقت دیر نیست.


دو سال و سه ماه بدون مصرف هروئین

این خانم جوان با اصرار دوست‌پسرِ سابقش، برای رهایی از مشکلات خانوادگی‌اش به مواد مخدر معتاد شده بود.
بعد از اینکه اجازه‌ی حضانت دخترش توسط دادگاه از اون گرفته شد و به مرکز ترک اعتیاد فرستاده شده بهترین دوران زندگی‌اش را آغاز کرد.
" از آن زمان بهترین دوران زندگی‌ام را با سختی شروع کردم. دوران ترک مبارزه‌ای دشوار و طاقت فرسا بود اما امروز در مقطعی از زندگی‌ام قرار گرفته ام که تمام آن دوران مانند کابوسی سخت در یادم مانده‌ است و احساس می‌کنم اکنون خیلی وقت است از خواب بیدار شده‌ام.


هشت ماه بدون مصرف هروئین

این خانم بعد از 8 ماه ترک مصرف هروئین در صفحه اینستاگرام خودش نوشته: " به طور معجزه‌آسایی هشت ماه گذشته و من پاک هستم. این زمان طولانی‌ترین زمانی‌ست که توانسته‌ام بدون مصرف هروئین زندگی کنم. اما اینبار بدون هیچ اجباری اینکار را می‌کنم، اینبار خودم خواسته‌ام."


ده سال بدون مصرف شیشه

زنی که در این تصاویر مشاهده می‌کنید اعتقاد دارد دوران اعتیادش بدترین و سخت‌ترین دوران زندگی‌اش بوده است: " 19 سالم بود، و فکر می‌کردم انسان فوق‌العاده‌ای هستم. کمبود وزن داشتم، تعادل اعصابم را از دست داده بودم، از دوستانم برای خرید مواد دزدی می‌کردم، از خانواده‌ام دزدی می‌کردم. پنهان کاری می‌کردم. دروغ می‌گفتم. خیانت می‌کردم. انسان‌های خوب اطرافم را می‌رنجاندم."
اما با ترک اعتیاد زندگی این زن کاملا تغییر کرد.
"من از آدمی که بودم خیلی فاصله گرفته‌ام. واقعا انسانی قوی و فوق‌العاده شده‌ام و به شدت به خودم افتخار می‌کنم."


چهار سال بدون مصرف هروئین

این خانم 26 ساله بعد از ترک مصرف هروئین توی پیج فیس بوک خودش نوشت: "امروز 4 سال از اولین روزی که از مواد مخدر پاک شده‌ام می‌گذرد. تصویر سمت چپ مربوط به روزی‌ست که توسط پلیس دستگیر شدم. روزی که توانستم با ایمان به نیروی مثبت خداوند تصمیم بگیرم و تا امروز پاک بمانم. امیدوارم روزی بتوانم برای زندانیان معتاد الگویی باشم.
امروز دختر 18 ماهه‌ای دارم که عاشقش هستم و هر روز خداوند را شکر می‌کنم که دیگر آن آدم سابق نیستم."

خواندن 101887 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %10 %772 %1397 ساعت %17:%دی

45 نظرها

 • پیوند نظر tekoshar %ب ظ، %27 %902 %1398 ساعت %20:%ارديبهشت ارسال شده توسط tekoshar

  ?و....

 • پیوند نظر javadkhali %ب ظ، %30 %650 %1398 ساعت %14:%فروردين ارسال شده توسط javadkhali

  بکشید و حال شو ببرید دنیا دو روزه ارزش خماری نداره?

 • پیوند نظر ThisIsStan %ب ظ، %14 %887 %1398 ساعت %20:%فروردين ارسال شده توسط ThisIsStan

  به نظر من ادم هایی که مواد مخدر رو برای رهایی از مشکلاتشون استعمال می کنن از سلامت عقلی کامل برخوردار نیستن. رهایی از مشکلات توسط مواد مخدر یه راه حل زودگذر و پوچ هستش.

 • پیوند نظر امیر %ق ظ، %17 %365 %1397 ساعت %07:%بهمن ارسال شده توسط امیر

  سلام.من هم یکی ازقربانیان اعتیاد توسط سندرم هستم.کاش توکشورراجع به سندرم بیقراری‌ اطلاع رسانی بیشتر بشه ویک راهی واسه درمانش پیداکنن تاکسی دنبال اعتیادنره

 • پیوند نظر بهنام %ب ظ، %30 %601 %1397 ساعت %13:%آذر ارسال شده توسط بهنام

  مشکل اعتیاد دارم من از سندروم خستگی مزمن رنج میبرم که فقط زمانی که مواد مصرف کنم از بین میره واگه ترک کنم بیماریم شروع میشه که درمان خاصی نداره من

 • پیوند نظر کمیل %ق ظ، %19 %078 %1397 ساعت %00:%آذر ارسال شده توسط کمیل

  هیچ وقت حرفی نداشتم بگم.

 • پیوند نظر آرشین %ب ظ، %03 %835 %1397 ساعت %19:%آذر ارسال شده توسط آرشین

  میکشیدیم هنوزم میکشیم هروئین میزدیم حالا سورچه میزنیم که معلوم نیست چی هست یکی میگد همون کرارکه اسیبش کردنیکی میگه هروئین بدون استر از اینا گذشته با 18 سال سن اونم توی این دوره زمونه کسی هم سن خودم نیسشت که دوا بزنه باس ترک کنم فکر کنم

 • پیوند نظر سیاووش %ق ظ، %11 %178 %1397 ساعت %03:%مهر ارسال شده توسط سیاووش

  سلام.اینکه بخوام بگم اعتیاد چه دیو وحشتناکی و پاکی چه موهبت الهی ای هست ،باید براش یه کتاب نوشت.اما من به اندازه عقل و تجربه ام میگم که مواد شیطانی است که خدا فرید.زالویی هست که از جنبه فیزیکی مثل کفتار و شغال بعضی از اعضای بدن رو لیس میزنه و بعضی رو گاز میگیره،یعنی قسمتی از بدن رو دچار مشکلات موقت و بعضی مثل کبد رو بعد مدتی کلا از کار میاندازه.خود من از ۱۷ سالگی شروع به مصرف یک سال ترامادول یه سال تریاک و ۱۱ سال متادون مصرف کردم.تا جایی که روزی ۱۴۰ تا ۱۵۰ سی سی مصرف متادون ام شد.بچه ها شکر خدا الان ۵۰ روزه پاکم.امااااا این داروهای صنعتی جوریه که لااقل بین ۵۰ تا ۹۰ روز بعد ترک درد فیزیکی داری.پس زود خسته نشید.خود من بعد این مدت الان ساعت ۴ و نیم صبح از شدت درد بیدار شدم.اما چون خودم رو البته بعد ترک دوست دارم و پاکی ام برام مهمه،سمت مصرف نمیرم.چون میدونم مواد و مصرف دیگه مشکل من رو حل نمیکنه.به دوستم سیفی جان میگم نمیشه با سر خودت جلو بری و ترک کنی ،مگه به ندرت.پس یا باید کمپ ترک اعتیاد بری،که من اول این رو پیشنهاد میکنم،بعد از بیرون اومدن از کمپ هم فقط جلسات انجمن NA.اونهایی که با انجمن معتادان گمنام اشنا هستند باید خوب بدونن من چی میگم.تنها راه ما معتادان گمنام انجمن NAهستش.ممنون که خوندین.

 • پیوند نظر گمنام %ق ظ، %08 %102 %1397 ساعت %01:%مهر ارسال شده توسط گمنام

  من سی سالمه و از پانزده سالگی تو دام اعتیاد افتادم اونم از نوع شدید و خیلی هم ترک کردم و باز سراغش رفتم ولی الان پاکم فقط چندتا تجربه مینویسم که التماس میکنم بهشون توجه کنید . اول اینکه با جایگزین ترک نکنید یعنی اگه میخواید با قرص تریاک رو ترک کنید همون تریاک رو بکشید دوم اینکه تو این سایت و اون سایت دنبال ترک بدون خماری نگردید که وجود نداره البته چیزهایی مثل ورزش و حجامت و ماساژ و استخر و چیزهای دیگه هستش که دوره ی خماری رو خفیف تر میکنه ولی من به عنوان کسی که هم یابویی ترک کردم هم با جایگزین ترک کردم هم سم زدایی سریع تو بهترین کلینیک انجام و بقیه راه ها رو رفتم میگم راه بدون خماری وجود نداره سوم اینکه بدونید چند ماه طول میکشه تا مغز شما مثل یه فرد عادی بشه و فکر نکنید ای بابا چرا هیچ چیز حال نمیده نه خوردن حال میده نه فیلم دیدن نه هیچی اگه صبر داشته باشید بعد چند ماه این چیزا درست میشه چهارم اینکه تا وقتی که اعتیاد دارید هیچ تصمیم بزرگی مثل ازدواج یا خرید و فروش چیزهای بزرگ نگیرید که بدبخت میشید من نامزد کردم ولی وقتی واسه ازمایش اعتیاد مجبور شدم چند روز ترک کردم دیدم چه غلطی کردم من اصلا اینو دوسش ندارم و خدا هم کمک کرد بهم خورد وگرنه تا اخر عمر بیچاره میشدم و اخر اینکه یادتون باشه هیچ شبی نبوده که صبح نشه هیچ فصلی نبوده که نگذره پس خماری و درد هم میگذره شاید زمان کند بشه ولی هیچوقت زمان نمی ایسته و خماری و دردش و بی خوابیش و افسردگیش رو هم میبره . موفق باشید

 • پیوند نظر سعید %ب ظ، %09 %697 %1397 ساعت %15:%شهریور ارسال شده توسط سعید

  سلام من روزی یه خشاب قرص متادون۴۰ می خوردم ولی الان بیست روزه پاکم همش با اب درمانی و تحرک البته کپسول گاباپتین هم تاسیر گزاره تا هفته اول روزی یکی بعد صبح یکی شب یکی خدا به ما معتادا کمک کنه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi