روانشناسی و موفقیت

فارسی ساید

%ق ظ، %23 %455 %1396 ساعت %09:%ارديبهشت

عکس‌های ما در اینستاگرام واقعیت‌های نهفته‌ای را آشکار می‌کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

تقریبا همه‌ی ما با داشتن اکانت شبکه‌های اجتماعی عکس‌هایی از خود و موقعیتمان در فضای مجازی منتشر می‌کنیم. این عکس‌ها در ظاهر فقط عکس هستند اما از نظر روانشناسان واقعیت‌های نهفته‌ای در خود دارند.

امروز در فارسی ساید به شما کمک خواهیم‌ کرد تا به حقایق پنهان عکس‌های خود و دوستانتان پی ببرید.


۱-سلفی ( در آینه، در اسانسور و...)

تکثر عکس‌های سلفی در اکانت شما نشان دهنده‌ی علاقه‌ی شما به شناخته‌شدن و تایید دیگران، خودشیفتگی و غرور است.


۲- سلفی فریبنده

سلفی‌های نامتعارف مانند لب اردکی، همراه با ناز و عشوه، حالت‌های نامتعارف ایستادن و قرار گرفتن بدن یک پیام بیشتر ندارد: من فردی آزاد هستم و آماده‌ام تا خودم را به معرض نمایش بگذارم.
باید به یاد داشته باشید که اینگونه عکس‌ها قطعا مشتری‌های خاصی را به سمت اکانت شما خواهند کشاند.


۳- عکس‌های دونفره (زوج)

عکس‌های دونفره نماینگر علاقه‌ی شما به ابراز روابطتان با شخصی‌ست که در نظر دارید. در واقع پیغامی که شما می‌خواهید به همگان برسانید این است که: من تنها نیستم، عاشق کسی هستم که عاشق من است و مورد عشق و علاقه و محبت قرار گرفته‌ام.


۴- عکس‌های گروهی

اگر اکثر عکس‌هایی که در اکانت شما وجود دارد عکس‌های گروهی با دوستانتان است به این دلیل است که شما از تنهایی درونی رنج می‌برید و می‌خواهید به دیگران نشان بدهید که همیشه در جمع دوستان هستید. علاوه بر این ممکن است نشان دهد که شما از اینکه عضو این گروه دوستی هستید احساس غرور دارد.


۵- عکس‌همراه با بچه‌ها

در مورد عکس‌های بچه‌ها دو حالت مختلف وجود دارد:
حالت اول: اگر شما عکس از بچگی خودتان بگذارید به این معناست که از بزرگسالی خود راضی نیستیند. این نارضایتی ممکن است به خاطر مسئولیت‌های بزرگسالی، کار، زندگی سخت و یا نیاز به تحت مراقبت‌بودن باشد.
حالت دوم: اگر شما عکس از بچه‌های خودتان بگذارید به این معناست از اینکه پدر یا مادر هستید احساس خوبی دارید و زندگی با فرزندانتان برایتان بسیار لذتبخش است.


۶- عکس همراه با حیوانات

در مورد عکس با حیوانات نیز همچنان دو حالت وجود دارد:
در حالت اول: شما حرفه‌ای دارید که با حیوانات همراه هستید. مانند عکاسی از حیوانات یا دامپزشکی و غیره. این مورد جزو عکس‌های مشاغل خواهد بود. ( به بررسی عکس‌های مشاغل در ادامه خواهیم پرداخت)
در حالت دوم: کثرت عکس‌های شما با حیوانات نشانگر این است که شما می‌خواهید نشان دهید که انسانی مهربان و حساس هستید که تمام موجودات برایتان با ارزش هستند.


۷- عکس طبیعت

اگر شما از جمله کسانی هستید که پروفایل خود را از عکس‌های طبیعت پرکرده‌اید به این معناست که زندگی برایتان مملو از خوشی و آرامش است و شما زیبایی های زندگی را در طبیعت می‌بینید.


۸-عکس با ظاهر شیک و زرق و برق‌دار

معمولا افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند میل به تعریف و تمجید از طرف دیگران را در قالب چنین عکس‌هایی به نمایش می‌گذارند.


۹-عکس‌های در سفر

برخی از عکس‌های مسافرت که می‌بینید نشانگر این است که صاحب عکس می‌خواهد توانایی مالی خودش را برای داشتن تعطیلاتی عالی در سفر به رخ بکشد.
سایر عکس‌های در سفر بیانگر علاقه‌ی صاحب عکس به نمایش این واقعیت است که به کشف مکان‌ها و تجربیات تازه علاقه‌مند است و توانسته‌است به مکان‌هایی برود که شاید خیلی از افراد نرفته‌اند.


۱۰- عکس‌های در مکان‌های لوکس و خاص و گرانقیمت

این عکس‌ها معمولا بیانگر سطح آرزوهای شماست. اغلب افرادی که عکس‌هایی در مکان‌های گرانقیمت به نمایش می‌گذارند به ان مکان‌ها تعلق ندارند. اما می‌خواهند تاکید کنند که می‌خواهند در کنار این زیبایی‌ها به چشم بیایند.


۱۱- عکس‌های غذا

تحلیلی که می‌خواهیم در مورد عکس‌های غذاها بیان کنیم به آشپزهای حرفه‌ای ربطی ندارد. اگر عکس‌های غذاهایی که به نمایش گذاشته می‌شوند توسط زنان خانه‌دار یا شاغل به نمایش گذاشته شود نمایانگر تمایل آنان به مقایسه شدن با سایر افراد است. این عکس‌های در واقع می‌گویند: غذاهای من به خوبی غذاهاییست که در رستوان‌ها سرو می‌شود!
سایر عکس‌هایی که در رستوران‌های گرانقیمت و مخصوص گرفته‌شده‌اند به منظور نشان دادن توانایی مالی صاحب عکس و جایگاه اجتماعی و اقتصای اوست.


۱۲-عکس‌های هیجان‌انگیز

عکس‌هایی که درحالت‌های هیجان‌انگیز گرفته‌شده‌اند به منظور نشان دادن شجاعت، قدرت، مورد اطمینان بودن و استقامت صاحب عکس است. این موارد،  نیاز صاحب عکس به مورد توجه قرارگرفتن را نشان می‌دهد که با به نمایش گذاشتن تواناهایی فردی او مانند پریدن از پل، بانجی جامپینگ، اسکیت سواری، موج‌سواری و غیره به اوج خود می‌رسد.


۱۳- عکس‌های بامزه

صاحب عکس‌های بامزه اعتماد به نفس بالا و شخصیت بامزه‌ای دارد. بخصوص اگر صاحب عکس یک خانم باشد اعتماد به نفس بالا و شجاعت او را به نمایش می‌گذارد.


۱۴-عکس‌در محیط کار

اگر در اکانت کسی تعداد عکس‌هایش در محیط کار به وضوح بسیار زیاد باشد  نمایانگر این است که صاحب‌عکس از محیطی که در آن کار می‌کند راضی‌ست و دوست دارد در این محیط شناخته شود. این افراد معمولا افرادی باانگیزه برای رشد در کار هستند و می‌خواهند نشان دهند که به موفقیت‌های کاری مهمی دست پیدا کرده‌اند.


۱۵- عکس از وسائل مختلف

افرادی که عکس‌هایی نیمه و نامتعارف از وسائل و اشیاء مختلف در اکانت خود می‌گذارند می‌خواهند بیان کنند که افرادی خارج از چهارچوب هستند که خلاقیت و نگاهی متفاوت دارند.


۱۶- عکس‌های واقعی بدون فیلتر و فتوشاپ

صاحبان عکس‌های بدون تغییر و فتوشاپ نمایانگر این است که این افراد موقعیت فعلی خود را پذیرفته‌اند. این عکس‌ها ثبات شخصیت صاحب عکس را نیز به نمایش می‌گذارند. این افراد از فضای مجازی برای ارتباط با دوستان و همکارانشان استفاده می‌کنند و فضای واقعی زندگی برایشان ارزشمند است.

خواندن 10814 دفعه آخرین ویرایش در %ق ظ، %23 %490 %1396 ساعت %10:%ارديبهشت

2 نظرها

  • پیوند نظر مهرنوش %ب ظ، %20 %581 %1396 ساعت %12:%بهمن ارسال شده توسط مهرنوش

    خیلی جالب بود در مورد من کاملا صدق میکرد

  • پیوند نظر هستی %ق ظ، %28 %262 %1396 ساعت %05:%مرداد ارسال شده توسط هستی

    اینجوری که یعنی همه مشکل دارن!

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi