تاریخ

فارسی ساید

%ق ظ، %29 %440 %1396 ساعت %09:%فروردين

10 عکس تاریخی که سوالات بی‌پاسخ فراوانی برای همگان باقی گذاشتن!

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

این تصاویر توسط مردم عادی گرفته شده‌است که هیچ ویرایشی روی آنها انجام نشده است. حقایقی که سوال‌های بیشتری برای ما به وجود می‌آورند.

ما در فارسی ساید ۱۰ تصویر واقعی را به شما نشان خواهیم داد که بیشتر به تصاویری از فیلم‌های فانتزی شباهت دارند.


۱- هیولای دریاچه هوک در استرالیا

در سال 1965 عکسی توسط عکاسی به نام رابرت لسرس گرفته شد که تعجب همگان را برانگیخت. در این عکس، هیولایی در دریاچه‌ی هوک در استرالیا به چشم می‌خورد. بسیاری از مردم این عکس را حاصل یک شیطنت فتوشاپی می‌دانند اما نکته‌ی جالب اینجاست که در سال 1965 که این عکس منتشر شد فتوشاپ هنوز وجود نداشت.

 

۲- نورهای آسمانی در دره هسدلن در نروژ

این عکس توسط یک عکاس نروژی گرفته شده و البته تنها عکسی نیست که از نورهای آسمانی در دره هسدلن در نروژ گرفته‌شده است. در این عکس اجسام نورانی عجیبی در آسمان نروژ به چشم می‌آیند. بررسی‌های دقیق بر روی این عکس نشان داده‌است که جسمی که در این عکس در آسمان در حال پرواز است از جنس پلاستیک و آهن است اما هنوز هیچ دانشمندی موجودیت اصلی این اشیاء نورانی را مشخص نکرده‌ است.

 

۳- شوالیه سیاه

اولین بار در سال 1960 تصویراین شیء ناشناس توسط ماهواره‌ای در اتمسفر کره زمین ثبت شد و ناسا به سرعت آن را "شوالیه سیاه" نامید. از آن زمان به بعد، این شیء بارها و بارها در اتمسفر کره زمین دیده شده است. دانشمندان معتقدند این شیء یک قطعه‌ی جدا شده از یک وسیله‌ی دست‌ساز بشر است اما واقعیت اصلی در مورد آن، همچنان برای کسی آشکار نیست.

 

۴- بانوی بابوشکا

در تاریخ 22 نوامبر سال 1963 در داگلاس امریکا رئیس جمهور وقت امریکا، جان کندی، تررو شد. بسیاری از عکاسان در آن روز تصاویر بسیاری را ثبت کردند. در بعضی از این تصاویر، پیرزنی مرموز به چشم می‌آید که در دستش دوربینی دارد. نیروهای ویژه در آمریکا به طور ویژه، تیمی برای پیگیری مشخصات این پیرزن تشکیل دادند تا شاید تصاویری در دوربین او باشد که برای یافتن مظنونین ترور رئیس‌جمهور کمکی به پلیس امریکا بکند.
با وجود تلاش‌های بسیار تیم ویژه‌ی جستجو، هیچ مشخصاتی از این پیرزن یافت نشد! این پیرزن ناشناس به دلیل پوشیدن لباسی مانند زنان سالمند روسی، به بانوی بابوشکا معروف شده‌ است.

 

۵- مردی درحال سقوط

در تاریخ 11 سپتامبر و در جریان حمله به ساختمان‌های دو قلو در آمریکا، عکاسی به نام ریچارد درو عکسی ثبت کرد از مردی که در حال سقوط از ساختمان بود. در وهله‌ی اول، حالت صاف این مرد هنگام سقوط، سوالات بسیاری را بوجود آورد. علاوه بر این، هویت این مرد هیچ وقت مشخص نشد، گرچه بسیاری از مردم در آمریکا این مرد را به عنوان نزدیکان و افراد خانواده‌ی خود که در این فاجعه مفقود شدند اعلام کردند.

 

۶- مرد تانکی

این عکس در طول شورش‌ها و ناآرامی‌های پکن در سال 1989 گرفته شد. مردی ناشناس در این عکس به مدت نیم ساعت، توانست صف تانک‌های ضد شورش را در خیابان نگه دارد. با اینکه این عکس در صفحه اول بسیاری از روزنامه‌ها و مجلات آن زمان چاپ شد، هویت این مرد و اینکه چه اتفاقی برای او افتاده‌است همچنان آشکار نیست.

 

۷- گوشی تلفن همراه در فیلم چارلی چاپلین

در سال 2010 یک نسخه از فیلم "سیرک" چارلی چاپلین با عکس‌هایی منتشر نشده از پشت‌صحنه‌ی این فیلم به بازار روانه شد. در یکی از این عکس‌ها زنی در تصویر است که وسیله‌ای بسیار شبیه به گوشی تلفن همراه را نزدیک گوش خود گرفته‌است. جورج کلارک (کارگردان) ادعا کرده‌است که این عکس‌ها دلیلی‌ست بر سفر در زمان!

۸- ناشناخته‌ای در عکس

در سال 1964، جیم تمپلتون عکسی از دختربچه‌ی 5 ساله‌اش در محیط چمنزاری در خارج از شهر گرفت. با اینکه خانواده‌ی تمپلتون مدعی شدند که به جز آن‌ها کسی در آن چمنزار نبوده، اما شبحی ناشناس در پشت سر دخترک در این تصویر دیده می‌شود. بررسی‌های تخصصی نشان می‌دهند که هیچ تغییری در این عکس صورت نگرفته‌است و این شبح همچنان به عنوان معمایی باقی مانده‌است.

 

۹- عکس آقای گودارد

در آلبوم عکس‌های مربوط به جنگ آقای گودارد(یکی از افسران جنگ جهانی)، عکسی هست که همچنان مانند رازی سر به مهر باقی مانده‌است. زمانی که این عکس چاپ شد، تمامی افسرانی که در آن عکس حضور داشتند مردی که پشتِ سر آقای گودارد بود را شناختند: او "فردی جکسون"، یکی از افسران جنگی بود که چند روز قبل از گرفتن این عکس در جنگ کشته شده بود. این عکس در زمان تشییع جنازه‌ی "فردی جکسون" گرفته شد.

 

۱۰- اهرام روی کره ماه

این عکس در زمان ماموریت "آپلو-17" در روی کره ماه گرفته شد و به عنوان عکسی که نور بسیاری گرفته بود ذخیره شد. اما بعد از اینکه متخصصان عکاسی با تغییر نور و کنتراست این عکس، تصویری دیدند که مانند اهرام بود. این عکس باعث شد بسیاری از مردم باور کنند که اهرام روی ماه وجود دارند.

خواندن 5606 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %29 %604 %1396 ساعت %13:%فروردين

1 نظر

  • پیوند نظر مریم %ب ظ، %17 %556 %1396 ساعت %12:%مرداد ارسال شده توسط مریم

    ووووووووووووهو

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

مطالب مرتبط مورد علاقه شما !

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi