تاریخ

فارسی ساید

%ق ظ، %11 %242 %1396 ساعت %04:%شهریور

۱۷ عکس تاریخی که همه باید بینند.

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

با پشت سر گذاشته شدن چندسال اخیر، عکس‌های بیش‌تری نسبت به قرن پیش گرفته می‌شود زیرا همه‌ی موبایل‌ها دوربین دارند و به راحتی می‌توان عکاسی کرد. اما عکاسان سال‌های گذشته نیز عکس‌های سرگرم کننده و جذابی گرفته‌اند.

فارسی ساید گروهی از عکس‌ها را به شما نشان می‌دهد که تا ابد در تاریخ باقی خواهند ماند.


۱- اولین عکس از یک انسان، ۱۸۳۸

اگر دقیق‌تر نگاه کنیم متوجه می‌شویم که این یک عکس بسیار قدیمی از معبد بولوارد‌دو در پاریس است که لوییس داگورِ در بهار 1838 از پنجره‌ی اتاقش گرفته است. مردم بیش‌تری می‌توانستند در این تصویر باشند اما داگورِ به خاطر مسافت زیاد تصمیم گرفت عکس را طوری تنظیم کند که فقط یک کفاش و مشتری‌اش داخل تصویر باشند.


۲- یک خالکوبی هندی روی صورت زنی سفید پوست، ۱۸۶۳

در اوایل قرن بیستم، جراحی پلاستیک چیزی فرای تصور بود اما جایگزینی داشت که مثل آن عمل می‌کرد: ماسک هایی که جاهای آسیب‌ دیده‌ی بدن را می‌پوشاندند. یکی از متخصصانی که کارش ساخت این نوع ماسک ها بود، مجسمه‌سازی به اسم "آنا کولمن لاد" بود. این روش نمی‌توانست بخش‌هایی از صورت را که از بین رفته‌بود به حالت اول برگرداند اما باعث شد بسیاری از کسانی که از این مشکلات رنج می‌بردند به زندگی عادی خود بازگردند و فکر خودکشی را از سر خود بیرون کنند.


۳- اولین علامت شناخته شده از یک علامت بی‌ادبانه، ۱۸۸۶

ظاهراً عکاس، کار بدی درحق بازیکن بیسبال، چارلز ردبورن انجام داده‌ است. زیرا او بدون فکر کردن، انگشت وسط خود را به دوربین نشان داده‌ است. این تصویر در تاریخ جهان به عنوان اولین علامت بی‌ادبانه شناخته شده‌ است.


۴- دانش آموزان بعد از دعوای پرتاب گوله برف، ۱۸۹۳

این تصویر به خوبی ظاهر دانش آموزان پرینستون را بعد از یک دعوای ظاهرا معصومانه‌ی پرتاب گوله برف نشان می‌دهد.

ظاهر شکست خورده و زخمی آن‌ها باعث می‌شود بتوان به راحتی آن‌ها را با سربازانی که از میدان جنگ برگشته‌اند یا قربانیانی که مورد حمله‌ی زنبورها قرار گرفته‌اند اشتباه گرفت.


۵- اولین علامت شناخته شده از یک علامت بی‌ادبانه، ۱۸۸۶

ظاهراً عکاس، کار بدی درحق بازیکن بیسبال، چارلز ردبورن انجام داده‌ است. زیرا او بدون فکر کردن، انگشت وسط خود را به دوربین نشان داده‌ است. این تصویر در تاریخ جهان به عنوان اولین علامت بی‌ادبانه شناخته شده‌ است.


- ۵- یک مجسمه‌ساز به سربازی زخمی کمک می‌کند جای زخم‌های خود را بپوشاند، ۱۹۱۷

 

در اوایل بیستم، جراحی پلاستیک چیزی فرای تصور بود اما جایگزینی داشت که مثل آن عمل می‌کرد: ماسک هایی که جاهای آسیب‌ دیده‌ی بدن را می‌پوشاندند. یکی از متخصصانی که کارش ساخت این نوع ماسک ها بود، مجسمه‌سازی به اسم آنا کولمن لاد بود. این روش نمی‌توانست بخش‌هایی از صورت را که از بین رفته‌بود به حالت اول برگرداند اما باعث شد بسیاری از کسانی که از این مشکلات رنج می‌بردند به زندگی عادی خود بازگردند و فکر خودکشی را از سر خود بیرون کنند.


۶- بلندترین مرد در تاریخ بررسی‌های پزشکی، ۱۹۳۰ 

رابرت پرشیگ وادلو( آلتون غول‌پیکر) هم‌چنان رتبه‌ی بلند قد‌ترین مرد تاریخ را دارد. او ۲۷۲ سانتی‌متر قد و ۱۹۹ کیلوگرم وزن داشت. متاسفانه زندگی رابرت بسیار کوتاه بود و او درسال ۱۹۴۰ در ۲۲ سالگی از دنیا رفت.


۷- یک کارگر آلمانی از بلندکردن دستش در سلام دادن ارتش نازی‌ها امتناع کرد، ۱۹۳۶

این مرد که نام او "آگوست لندمسر" بود با این کارش نارضایتی خود را نسبت به سیاست‌های رایش سوم نشان داد؛ زیرا او نتوانسته‌ بود با دختری یهودی به نام ایرما اکلر ازدواج کند.

بعد از مدتی ایرما به یک کمپ منتقل شد و درآن‌جا کشته شد. بعد از آن آگوست به یک گردان نظامیان وارد و بعد از مدتی ناپدید شد.


۸- آب جو در مخزن سوخت یک هواپیمای جنگی، ۱۹۴۴

مشخصاً از آب‌جو به عنوان سوخت هواپیما استفاده نمی‌شد. این راهی بود برای این‌که آب‌جوها را به سربازانی که طی جنگ جهانی دوم در نرماندی می‌جنگیدند برسانند. قبل از این‌که آن‌ها مخزن‌های سوخت را از آب‌جو پر کنند، به جای بمب و اسحله، بشکه‌هایی برای نگه‌داری این آب‌جوها به سربازان می‌رسید.


۹- ملکه الیزابت دوم در حال خدمت در ارتش، ۱۹۴۵

طی جنگ جهانی دوم، ملکه‌ی آینده‌ی انگلستان در ارتش بانوان به عنوان مکانیک و راننده‌ی آمبولانس خدمت می‌کرد. در این عکس پرنسس الیزابت یک ساعت در دستش دارد که هدیه‌ای از سوی همکارانش بوده‌است.


۱۰- سربازان آمریکایی در حال بازگشت به خانه، ۱۹۴۵

بعد از این‌که عملیات نظامی در اروپای غربی به پایان رسید، سربازان امریکایی با حمایت ملکه الیزابت در امنیت کامل به نیویورک فرستاده شدند.


۱۱- زنی با باریک‌ترین کمر دنیا، ۱۹۵۹

 

زنی انگلیسی به نام اتل گرنجر تصمیم گرفت تغییری اساسی درظاهر خود بوجود آورد تا شوهرش ویلیام را خوشحال کند. او مجبور بود کل روز را شکم‌بند ببندد و حتی شب‌ها هم آن را باز نکند. هم‌چنین تمام مدت کفش پاشنه‌بلند بپوشد و حلقه‌هایی به بینی‌اش آویزان کند(شوهر او با دستان خودش بینی او را با سوزنی فلزی سوراخ کرده‌بود). بعد ازمدتی کمر او از حالت طبیعی ۶۲ سانتی متر به ۳۳ سانتی‌متر رسید و همین باعث شد اسم او در کتاب گینس ثبت شود.


۱۲- اعضای گروه بیتلز در حال رد شدن در جهت مخالف خیابان، ۱۹۶۹

اکثر ما عکس روی جلد آلبوم "جاده اُبِی" را دیده‌ایم. اما عکس‌های دیگری از این گروه درهمان مکان گرفته شده‌است(۶ عکس).

عکسی که ماشین فولکس‌واگن سفید به‌صورت ناخواسته درآن وجود دارد، درسال 1986 به قیمت 2530 یورو فروخته شد.


۱۳- یکی از اولین نمونه‌های عکس "عمو سم"، ۱۹۷۰

"عمو سم" که از داخل یکی از پوسترهای انتخاباتی به طرز مرموزی به مخاطبان نگاه می‌کند، یکی از عکس‌های گلچین تاریخ است. اما در این عکس شباهت خیلی زیاد "عمو" به یکی از سربازان به نام والتر باتس به خوبی دیده می‌شود.


۱۵- یک عکس خانوادگی روی سطح ماه، ۱۹۷۲

فضانوردی به نام چرلز دوک، که درماموریت آپولو 16 شرکت کرده بود، عکس خانوادگی خود را(چارلز، همسرش دوروتی و پسرانش چارلز جی‌-آر و توماس) روی سطح ماه جا گذاشت.


۱۵- کورت کوبین در حال نواختن یک گیتار خیالی، ۱۹۴۵

لنی کراویتز این عکس را در صفحه‌ی اینستاگرام خود منتشر کرده‌ و توضیح داده‌است که این عکس درتاریخ 2 سپتامبر 1993 طی مراسم اهدای جوایز ام تی وی گرفته شده‌است.

لنی درحال اجرای آهنگ خود بر روی صحنه بوده و درپشت صحنه کورت درحال همراهی کردن او با یک گیتار خیالی است.


- لئوناردو دیکاپریو بالاخره اسکار گرفت! ۲۰۱۶

 

از زمانی که این عکس گرفته شده است زمان زیادی نمی‌گذرد اما این عکس به ۲ دلیل در تاریخ جادانه خواهد ماند.

اول این‌که لئوناردو بالاخره اسکاری را که شایسته‌اش بود گرفت و دوم این‌که او آنقدر خوشحال بود که نمی‌توانست جلوی شوخ‌طبعی خود را بگیرد.

بهتر است او را به خاطر این‌کار سرزنش نکنیم چراکه او ۱۲ سال منتظر گرفتن این جایزه بود.

خواندن 7395 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

مطالب مرتبط مورد علاقه شما !

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi