چاپ کردن این صفحه
%ب ظ، %01 %595 %1396 ساعت %13:%ارديبهشت

۱۲ حقیقت جالب در مورد فیلم‌های مشهور تاریخ سینما

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

امروز در فارسی ساید ۱۲ حقیقت جالب در مورد فیلم‌های مشهور تاریخ سینما را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

۱- تصویر یک روزنامه در دو فیلم با فاصله 20 سال:

در این دو فیلم که به فاصله زمانی 20 سال از یکدیگر ساخته شدند تصویر یک روزنامه دیده می‌شود.


۲- حضور اعضای واقعی مافیا در سکانس‌عروسی در فیلم پدرخوانده:

بسیاری از افرادی که در سکانس عروسی در فیلم پدرخوانده دیده می‌شوند در واقع اعضای واقعی مافیا بودند. فیلم پدرخوانده اولین فیلمی بود که در نوع خود با موضوعیت مافیا در سینما درخشید. بسیاری از اعضای واقعی باند مافیا در آن زمان به طور افتخاری و داوطلبانه در این فیلم حضور داشتند.


۳- حضور کوتاه آنتونی هاپکینز در فیلم سکوت بره‌ها:

آنتونی هاپکینز که برای بازی در فیلم سکوت بره‌ها اسکار بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد تنها به مدت 16 دقیقه در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخت. 


۴- یک بازی بوکس واقعی در فیلم وکیل مدافع شیطان:

در فیلم وکیل مدافع شیطان شخصیت‌های اصلی فیلم، یک مسابقه‌ی بوکس را تماشا می‌کنند. این مسابقه‌ی بوکس در واقع رقابتی واقعی بود که در نیویورک در تاریخ چهارم اکتبر 1996 و در چارچوب مسابقات قهرمانی جهان اتفاق می‌افتاد  و کسی از نتیجه‌ی بازی در طول فیلم‌برداری با خبر نبود.


۵- جهانی شدن نام "تکلبری" بعد از فیلم کمدی آکادمی (دانشکده) پلیس:

بعد از نمایش فیلم آکادمی(دانشکده) پلیس در دنیا، نام "تلکبری" در جهان شایع شد. در امریکا سازمان‌های مجری قانون (ادارات پلیس) این عنوان را برای افسرانی به کار می‌بردند که علاقه‌مند بودند در عملیات‌های پلیسی به سرعت از اسلحه‌ی خود استفاده کنند.


۶- لباس چهارخانه آبی در فیلم فارست گامپ:

همانطور که می‌دانید در فیلم فارست گامپ، ما شخصیت فارست را از کودکی، نوجوانی و جوانی در فیلم می‌بینیم. درهر بخش از فیلم ما این شخصیت را با لباسی چهارخانه به رنگ آبی می‌بینیم. در انتهای فیلم، فرزند فارست نیز با لباس آبی چهارخانه به تصویر کشیده می‌شود.


۷- میزان بدهی جویی به چندلر در سریال فرندز:

در طول 10 سال سریال فرندز شخصیت جویی به دلیل فراز و نشیب شغلی که دارد مجبور است از شخصیت چندلر پول قرض بگیرد. یکی از هوادارن این سریال میزان بدهی جویی به چندلر در کل قسمت‌های این سریال را معادل 119.760 هزار دلار تخمین زده است!


۸- کفپوش یکسان در دو فیلم : The Shining و Toy Story

در فیلم درخشش و انیمیشن داستان اسباب‌بازی کفپوشی که در راهروها دیده میشود یکسان است. این راهرو در فیلم درخشش همان راهرویی‌ست که جک نیکلسون در آن تلاش کرد همسر و فرزندش را با تبر بکشد.


۹- اسکلت جمجمه در پوستر فیلم سکوت بره‌ها:

تمام طرفداران فیلم سکوت بره‌ها می‌دانند که در پوستر این فیلم پروانه‌ای وجود دارد که بر روی پشت آن، جمجه‌ای قرار دارد. اما کمتر کسی می‌داند که تصویر جمجمه در این پوستر، متشکل از چندین تصویر از بدن‌های انسان‌ است.


۱۰- شباهت شخصیت فیلم جیغ به تابلوی جیغ:

فیلم ترسناک ومعروف جیغ نه تنها اسم بلکه طراحی ماسک شخصیت قاتل این فیلم را نیز از تابلوی نقاشی معروف جیغ اثر ادوارد مونک بهره گرفته‌ است.


۱۱- حضور بیماران واقعی در فیلم دیوانه از قفس پرید:

در بسیاری از  صحنه‌های فیلم استثنایی و بی‌نظیر دیوانه‌ای از قفس پرید، بخصوص صحنه‌های گروه درمانی، از بیماران واقعی استفاده شده‌ بود.


۱۲- دوقلوهای فیلم ترمیناتور:

بازیگر نقش سارا کانر( لیندا همیلتون) در فیلم ترمیناتور، خواهر دوقلویی دارد که از هر نظر با همدیگر یکسان هستند. در صحنه‌هایی از فیلم که شخصیت تی 1000 به شکلِ سارا تغییر شکل می‌دهد درواقع خواهر دوقلوی اوست که درحال ایفای نقش است.

 

 

خواندن 14373 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %26 %675 %1396 ساعت %15:%ارديبهشت

2 نظرها